روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۹/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 678
  • 530
  • 1,190,560
هیچ دانش آموزی در آذربایجان شرقی بدون معلم نیست

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دانش آموزان نخبه باید در مدارس شناسایی شوند.
به گزارش خبرنگاران مجید خدابخش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در تبریز با اشاره به موفقیت های مختلف دانش آموزان استان در المیپادهای و کنکورهای مختلف گفت: باید این استعدادهای جوان و نوجوان شناسایی و حمایت شوند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان استان در مسابقات فناوری نانو رتبه سوم را کسب کرده اند، افزود: نخبگان علمی سرمایه های ملی هستند و باید این چنین نیروهایی شناسایی و توانمندتر شوند تا در مجامع بین المللی برای کشور افتخار آفرینی کنند.
خدابخش همچنین با تاکید بر اینکه ۱۳۵ مدرسه زیر ۵ دانش آموز برای دوره ابتدایی در استان تشکیل می شود، گفت: نباید هیچ کودک بازمانده از تحصیل در استان داشته باشیم. امسال ۶۸۰ هزار دانش آموز در ۸ هزار مدرسه استان توسط ۴۰ هزار معلم آموزش خواهند دید.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هیچ دانش آموزی در آذربایجان شرقی بدون معلم نیست، گفت: بیش از ۳ هزار معلم در استان بازنشست شدند و با این حال هیچ مدرسه و کلاسی بدون معلم نخواهد بود.
وی با بیان اینکه بهبود وضعیت شاخص قبولی دانش آموزان در کنکور مهم است، گفت: باید اثر بخشی مدارس غیرانتفاعی و دولتی استان مشخص شود.
خدابخش همچنین با بیان اینکه توجه به فرهنگ ایثار و مقاومت ضروری است، گفت: آغاز سال تحصیلی جدید با هفته دفاع مقدس مقارن شده است و این فرصت خوبی است تا از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز