روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 669
  • 779
  • 1,330,181
هیچ گونه تغییری در روز ملی شعر و ادب انجام نشده است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد:

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: در کشورمان، کمتر شاعری همچون استاد شهریار وجود دارد که به دو زبان ترکی آذری و فارسی مسلط باشد و اشعار ترکی و فارسی را به صورت شیوا و ماندگاری بسراید.
«سعید شبستری«  در آیین بزرگداشت روز ملی شعر و ادب و گرامیداشت یکصد و دهمین سالگرد تولد استاد شهریار، با بیان اینکه هیچ گونه تغییری در روز ملی شعر و ادب انجام نشده تاکید کرد:اطلاعیه ای از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه صادر شد  که موجب شد ۲۷ شهریور، سالروز درگذشت استاد شهریار به عنوان روز ملی شعر و ادب ایران زمین نام گذاری شود و این نام گذاری تا آخر پا برجا با شد و هیچ ‌گونه تغییری در روز ملی شعر و ادب پارسی صورت  نگرفته است.
وی با اشاره به اینکه بعضی اتفاقات، انسان ها را ماندنی تر می کنند، تصریح کرد: انجام برخی کارها در عرصه های مختلف، موجب می شود تا یاد و نام انسان ‌ها در تمامی طول تاریخ ثبت گردد. خوشا به حال افرادی که در طول زندگی ‌شان کارهای ماندگاری را انجام می ‌دهند که هزاران سال  تداوم می یابد.
شبستری در ادامه با اشاره به مطلب فوق افزود: آثار و کارهای شهریار نه تنها در تبریز، آذربایجان و ایران، بلکه به خارج از مرزها رفته و ماندنی شده است تا زندگی و آثار وی درس عبرتی برای اهل فرهنگ، هنر، ادب و جامعه فرهیخته شود.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: در کشورمان، کمتر شاعری همچون استاد شهریار وجود دارد که به دو زبان ترکی آذری و فارسی مسلط باشد و اشعار ترکی و فارسی را به صورت شیوا و ماندگاری بسراید.
شبستری به  شاهکار شعر ترکی “حیدربابا” خاطر نشان کرد و گفت: این اثر از جمله مجموعه اشعاری شهریار است که به هیچ زبانی ترجمه نمی شود، چرا که بخشی از لطافت این اثر را نمی ‌توان به زیبایی آن ترجمه کرد.
«سعید شبستری« افزود: عشق و علاقه شهریار به آذربایجان و ایران زبانزد عام مردم است و در تمام اشعار وی، وجود آن متبلور می ‌شود. تمامی ویژگی های نگینی مانند شهریار دلیل عمده ای بود تا سالروز درگذشت وی را از طرف شورای عالی انقلاب به عنوان روز ملی شعر و ادب در سال ۱۳۸۱ تصویب کنند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی در ادامه خواستار تجلیل استاد شهریار در حد و شان آن شاعر شد و تاکید کرد: از بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان می خواهم با تلاش خود در آینده بیشتر از این قدم هایی در خور شان فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان که قطب علمی فرهنگی کشور است، به ویژه شهریار                                                                                        سخن بردارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز