روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
هیچ یک از دستگــاه‌ها حق ندارند وارد حریم خصوصی مردم شوند

دومین همایش استانداران سراسر کشور به ریاست وزیر کشور در محل این وزارتخانه برگزار شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی در این نشست با تاکید بر تعیین تکلیف هرچه زود‌تر انتصاب فرمانداران گفت: انتصاب فرمانداران باید طبق بخشنامه‌های وزارت کشور انجام شود همچنین هیچکس حق تحمیل نیرو به استانداری‌ها و وزارت کشور را ندارد.
وی از تاکید رئیس جمهور بر استفاده از نیروهای جوان، خلاق و مبتکر در فرمانداری‌ها خبر داد و افزود: استانداران از جوانان برای نقش آفرینی در فرمانداری‌ها استفاده کند.
وزیر کشور با بیان اینکه فرمانداران باید قدرت تعامل و هماهنگی در استان داشته باشند، اظهار داشت: ما چک سفید امضاء برای انتصاب فرمانداران به کسی نداده و نمی‌دهیم. همچنین به استانداران توصیه می‌شود تا حد امکان از استفاده از نیروهای بازنشسته خودداری کنند.
رحمانی فضلی درباره حضور گشت‌های ویژه در برخی مناطق تصریح کرد: نیروی انتظامی طبق قانون مسئول امنیت شهر‌ها و روستا‌ها است بنابراین در موارد خاص با درخواست نیروی انتظامی و موافقت شورای امنیت کشور و شورای تامین استان‌ها می‌توانید اقدام به ایجاد قرارگاه کنید که البته مسئولیت آن هم برعهده نیروی انتظامی است که در این شرایط می‌توانند از سایر نیرو‌ها از جمله بسیج و… استفاده کنند.
وی با تاکید بر حمایت جدی دولت از سازمان‌های مردم نهاد خاطرنشان کرد: نحوه هزینه کرد سمن‌ها باید از سوی سازمان اجتماعی نظارت شود همچنین اجرای طرح‌های مورد نظر سمن‌ها هم باید به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان‌ها برسد.
وزیر کشور با بیان اینکه هیچ یک از دستگاه‌ها حق ندارند وارد حریم خصوصی مردم شوند، ابراز داشت: اگر در مجامع عمومی با ناهنجارهای اجتماعی مواجه شدیم باید با امر به معروف و نهی از منکر آن‌ها را از اقدامات خود آگاه و هدایت کرده و اقناع سازی صورت بگیرد اما اگر با ناهنجاری‌های اجتماعی و فسادهای اخلاقی سازمان یافته روبرو شدید باید طبق قانون برخورد شود.
رحمانی فضلی تاکید کرد: میزان رشد طلاق در برخی از استان های کشور متوقف و در برخی استان‌ها هم رو به کاهش بوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز