روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 460
  • 773
  • 1,386,693
واردکنندگان خودرو چقدر مالیات دادند؟

درآمد دولت از محل واردات خودرو در نیمه اول سال جاری بیش از ۱۲۰ درصد افزایش یافت.
آخرین آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی نشان می دهد هر چند درآمد دولت از محل واردات خودرو افزایشی برابر با ۱۲۰ درصد را در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است اما همچنان درآمد محقق شده در این حوزه با پیش بینی های دولت تفاوتی فراوان دارد.
دولت پیش بینی کرده بود در نیمه اول امسال یک هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان مالیات از محل واردات خودرو دریافت کند اما حجم مالیات دریافتی از این محل در نیمه اول سال جاری تنها ۴۶۰ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی برابر با ۱۲۰ درصد را نشان می دهد.
به این ترتیب تنها ۲۶ درصد از درآمدهای پیش بینی شده در این قالب در نیمه اول سال جاری محقق شده است . پیش از این رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در مورد آمار واردات در ۶ ماهه ابتدایی امسال گفت ۳۲ هزار و ۴۲۸ دستگاه خودرو به ارزش ۸۵۰ میلیون دلار و از نظر تنوعی ۵۶ مدل خودرو در این مدت وارد کشور شده است.
واردات خودرو در نیمه اول سال گذشته ۲۰ هزار و ۸۶۶ دستگاه گزارش شد. واردات خودرو به ایران در سال ۱۳۸۴ با واردات کمی بیش از ۱۱ هزار دستگاه خودرو به کشور آغاز شد.
درست در سال های مضیقه ارزی ایران، واردات خودروهای لوکس به کشور شدت گرفت اما دولت یازدهم واردات خودروهایی که لوکس تلقی می شوند را ممنوع کرد و حجم واردات خودرو به کشور در این دوره زمانی با تغییراتی محسوس روبرو شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز