روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
واعظ آشتیانی: دولت فراجناحی نباید در حد شعار بماند

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: رییس‌جمهور وزرای کابینه را از میان مدیران توانمند، فکور، دانا، مدیر، مدبر، شجاع و فارغ از گرایش سیاسی آنها انتخاب کند.
امیررضا واعظ آشتیانی درباره فراجناحی بودن دولت دوازدهم، اظهار کرد: اینکه دولت بخواهد از نیروهای کارآمد فارغ از جناح‌بندی سیاسی آنها استفاده کند پسندیده است ولی این اتفاق باید عملیاتی شود و در حد شعار باقی نماند زیرا دولت‌های گذشته هم شعار فراجناحی بودن سر دادند اما هیچ وقت این اتفاق رخ نداد و در حد شعار باقی ماند. استفاده از سرمایه‌های انسانی کشور و افرادی که کشور برای آنها هزینه کرده است برای پیشرفت خیلی خوب است اما ملاک نباید این باشد که چون فلان شخص در دانشگاه استاد خوبی است بنابراین می‌تواند وزیر خوبی هم باشد. افرادی باید برای کابینه انتخاب شوند که از جسارت لازم و توانمندی کافی و خلاقیت برای پیشبرد برنامه‌های کشور و دولت برخوردار باشند. دولت هم باید به این سمت برود که فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی وزرایی را انتخاب کند که در خدمت برنامه‌های کشور و دولت باشند و آنها در مسئولیت وزارت، فعالیت‌های جناحی را کنار بگذارند. این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه دولت فراجناحی می‌تواند زمینه را برای گفت‌وگو و کاهش اختلافات تشکل‌های سیاسی فراهم کرده و حتی می‌تواند آشتی ملی میان گروه‌های سیاسی را ایجاد کند، خاطرنشان کرد: البته دولت فراجناحی بودن با شرکت سهامی شدن دولت متفاوت است. افرادی باید وارد کابینه شوند که دغدغه خدمت به کشور و نظام داشته باشند.
واعظ آشتیانی همچنین تاکید کرد: چه اقلیت و چه اکثریت باید در پیشرفت کشور سهم داشته باشند. هنر رییس‌جمهور باید این باشد که از همه ظرفیت‌های کشور برای پیشبرد برنامه‌ها استفاده کند. نباید بین کسانی که به رییس‌جمهور رای داده و کسانی که به او رای نداده‌اند دیوار کشیده شود. نباید بیان شود که نوبت مدیریت کسانی است که ۲۴ میلیون رای داده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز