روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 650
  • 700
  • 1,332,590
واکسینه شدن بیش از ۲۰۰ هزار رأس دام سنگین در آذربایجان شرقی

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: در جریان فاز اول واکسیناسیون تب برفکی در سالجاری بیش از ۲۱۶ هزار رأس دام سنگین تحت پوشش این واکسیناسیون قرار گرفتند.
امیر حسین بهداد با اعلام این خبر اظهار داشت: فاز اول طرح واکسیناسیون رایگان دامهای سنگین بر علیه بیماری تب‌برفکی در سالجاری با استفاده از توان بخش دولتی در جریان تیر و مرداد انجام و به پایان رسید.
وی افزود: در این طرح بیش از ۲۸ هزار رأس گاو و گاومیش در ۳۱۸ واحد صنعتی و نیمه صنعتی، و قریب ۱۸۸ هزار رأس گاو و گاومیش نیز در ۶۹۱ روستای سطح استان در مقابل بیماری تب‌برفکی واکسینه شدند.
دکتر بهداد ضمن قدردانی از همکاری دامداران و روستائیان با اکیپ‌های واکسیناسیون گفت: با انجام این واکسیناسیون ایمنی دامهای سنگین واکسینه شده در برابر این بیماری تأمین شده و از شیوع بیماری تب‌برفکی در استان پیشگیری خواهد شد.
وی در خصوص ضوابط بهداشتی که دامداران بایستی جهت پیشگیری از بروز بیماری تب‌برفکی مد نظر داشته باشند، گفت: ضد عفونی نمودن جایگاه‌های نگهداری دام، جدا کردن دام‌های بیمار از دام‌های سالم و عدم جابجایی دام بدون هماهنگی دامپزشکی از جمله اقدامات موثر در جهت کنترل و پیشگیری این بیماری می‌باشد.
بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی واگیر دار در دام‌های زوج سم از جمله گونه‌های نشخوارکنندگان اهلی نظیر گاو، گاومیش، گوسفند و بز است که سبب کاهش شدید تولیدات دامی (گوشت، شیر و …) و به تبع آن بروز خسارات اقتصادی به دامداران می‌گردد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز