روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 44
  • بازدید دیروز: 727
  • کل بازدید ها: 488,251
واکنش وزارت بهداشت به جولان شیرخشک های یارانه ای خرید و فروش این شیرخشک ها پیگرد قانونی دارد

مدیر کل نظارت بر فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در واکنش به خبری مبنی بر نشت شیرخشک‌های یارانه‌ای به بازار و فروش توسط دستفروشان، ضمن اشاره به نحوه توزیع این فرآورده، گفت: هر گونه خرید و فروش این نوع شیرخشک‌ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
دکتر امیرحسین جمشیدی در گفت‌وگو با در زمینه فروش شیرخشک‌های یارانه‌ای توسط دستفروشان و همچنین ساز و کارهای لحاظ شده از سوی این سازمان در زمینه چگونگی توزیع این شیرخشک‌ها و رسیدن آن به دست بیماران واقعی و اطفال محروم از شیر مادر، توضیح داد و گفت: باید توجه کرد که سازمان غذا و دارو ضمن تاکید بر لزوم تغذیه انحصاری با شیر مادر تا شش ماهگی، مسئولیت تامین شیرخشک یارانه‌ای ویژه اطفال محروم از شیر مادر را به طور کامل بر عهده دارد.
وی افزود: در سال جاری تعداد ۵ میلیون شیرخشک توسط سازمان غذا و دارو از منابع تولیدات ملی تامین شده و به صورت یارانه‌ای در اختیار شیرخواران محروم از شیر مادر قرار گرفته است. همچنین حدود نیمی از این سهمیه به معاونت بهداشت تحویل داده شده که طبق ضوابط مربوطه، به صورت رایگان در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.
جمشیدی با بیان اینکه تعداد ۵۰۰ هزار شیرخشک نیز طبق اعلام نیاز قبلی سازمان بهزیستی و تایید معاونت بهداشت وزارت بهداشت در اختیار این نهاد قرار گرفته است، ادامه داد: مابقی سهمیه نیز از طریق شرکت‌های پخش مجاز در داروخانه‌های منتخب دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور توزیع شده که با ارایه کوپن‌هایی که توسط معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در اختیار افراد واجد شرایط قرار گرفته، با مبلغ ۶۰۰۰ ریال برای هر واحد در اختیار مصرف‌کننده واجد شرایط قرار می‌گیرد.
مدیر کل نظارت بر فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو تاکید کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر سازمان غذا و دارو هیچ‌گونه کمبودی در زمینه تامین این نوع شیرخشک نداشته و در حال حاضر ذخیره استراتژیک کافی این شیرخشک‌ها در کشور وجود دارد و طبق اعلام نیازهای مطرح شده از سوی مراجع ذی‌صلاح سهمیه مناسب در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
جمشیدی در عین حال تصریح کرد: هر گونه خرید و فروش این نوع شیرخشک‌ها که با بسته‌بندی ویژه در جعبه مقوایی زرد رنگ طرح خاص و درج کلمه “یارانه‌ای” بر روی مندرجات بسته بندی عرضه می‌شود، به جز در محل‌های مجاز از پیش تعیین‌شده، ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز