روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 421
  • 882
  • 994,334
واگذاری بخشی از اختیارات گمرک به استان‌ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با پیشنهاد واگذاری بخشی از اختیارات گمرک کل به استان‌ها، مطرح کرد: واحدهای تولیدی‌ای وجود دارند که مواد اولیه آن‌ها در گمرک مانده است و امکان ترخیص ندارند.
حسین نجاتی، در چهل و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در اتاق بازرگانی تبریز به منظور بررسی مشکلات مربوط به اسناد خزانه برگزار شد، با اشاره به کارایی زیاد سیستم بهین یاب در رابطه با اطلاعات واحدهای تولیدی، اظهار داشت: هر استانی می‌تواند با استفاده از سیستم بهین یاب، اولویت خرید مواد اولیه و… را شناسایی کند.
حسین نجاتی، با اشاره به اینکه با استفاده از این سیستم می‌توانند تشخیص دهند برای کدام تولید کننده، کدام مکمل و یا ماده خارجی لازم است افزود: میزان اولویت واحدها برای تخصیص ارز دولتی جهت واردات مواد اولیه کارخانجات قابل شناسایی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان این که بررسی‌های انجام شده در خصوص اختصاص ارز دولتی مسئله ای بسیار حساس است، ابراز کرد: در سال گذشته برای یکی از کارخانه‌ها کمک کردیم تا برای نجات خود اقدام به واردات کند که بعد از مدتی این کارخانه توانست از رکود خارج شود و دوباره سر پا بایستد و در حال حاضر به صادرات مشغول است.
وی تاکید کرد: سیستم بهین یاب در حال حاضر شفاف ترین سامانه ای است که تمام اطلاعات واحدهای تولیدی درآن ثبت است.
نجاتی ادامه داد: هر چقدر به تولیدی‌ها ارز دولتی و یا معافیت داده ایم در این سیستم ثبت می‌شود.
وی با پیشنهاد واگذاری بخشی از اختیارات گمرک کل به استان‌ها، مطرح کرد: واحدهای تولیدی‌ای وجود دارند که مواد اولیه آن‌ها در گمرک مانده است و امکان ترخیص ندارند و پیشنهاد می‌کنم که گمرک کل موارد حساس را به عهده استان‌ها قرار دهد تا کمکی برای واحدهای تولیدی باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز