روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
واگذاری ۱۷۳ عنوان از وظایف و اختیارات دستگاه های ملی به دستگاه‌های اجرایی استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی از واگذاری ۱۷۳ عنوان از وظایف و اختیارات ملی به دستگاه‌های اجرایی استان خبر داد و گفت: آذربایجان شرقی به‌عنوان یکی از استان‌ها پایلوت برای اجرای این طرح انتخاب ‌شده و در حال حاضر تعداد قابل‌توجهی از این وظایف در استان انجام می‌شود.
علی جهانگیری در جلسه کارگروه توسعه مدیریت استانداری آذربایجان شرقی، با تأکید بر ضرورت شفافیت فرایندهای اداری، اظهار کرد: ضروری است هرچه سریع‌تر دستگاه‌های متولی نسبت به اطلاع‌رسانی عمومی در خصوص وظایف و اختیارات واگذارشده به استان‌ اقدام کنند.
وی تسری تمرکززدایی از استان‌ها به شهرستان‌ها را نیز یادآور شد و گفت: انتظار می‌رود طی برگزاری جلسات تخصصی وظایف و اختیاراتی که در تمامی دستگاه‌های اجرایی استان قابل‌واگذاری به شهرستان‌ها است نیز احصا شده و هرچه سریع‌تر این اقدام در سطح استان نیز عملیاتی شود.
وی، گفت: تفویض اختیارات به دستگاه‌های اجرایی شهرستانی بدون شک می‌تواند در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری نقش برجسته‌ای داشته باشد ازاین‌رو این مهم باید در کم‌ترین زمان ممکن و با دقت اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از این کارگروه با اشاره به اجرای دستورالعمل اجرایی نظام پذیرش و پیشنهادها در مجموعه استانداری، گفت: هرگونه اعمال امتیازهای خاص توسط این کمیته باید با دقت و بعد از بررسی‌های دقیق با در نظر گرفتن مؤلفه‌های تأثیرگذار در فرایند عمل افراد صورت گیرد چراکه فلسفه فعالیت کارشناسی داشتن ابتکار عمل در اقدامات پیش رو است و صرف اعلام نظر نمی‌تواند مؤید امتیازهای خاص برای افراد باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز