روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 280
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,899
واگــــذاری باشگاه پــــــرسپولیـــــس و استـــــقلال در دستــور کار دولت

«مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان در دیدار با اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی، همراهی نمایندگان مجلس و موافقت با کاهش تصدی گری دولت را مهم برشمرد و از دستور کار بودن واگذاری دو باشگاه پر طرفدار پرسپولیس و استقلال خبر داد .
سلطانی فر گفت:بودجه هیات های ورزشی استان ها نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در جریان کامل مشکلات ورزش و حوزه جوانان قرار دارد، تاکید کرد: ورزش کشور با مشکلات جدی مواجه است اما عزم وزارت ورزش و جوانان حل مشکلات با توجه به استفاده بهینه از منابع موجود است.
سلطانی فر فعال کردن بخش خصوصی، رونق اقتصاد ورزش و استفاده از منابع دیگر دستگاه ها در حوزه ورزش و امور جوانان را که مورد تاکید نمایندگان هم قرار دارد از جمله برنامه ها و رویکردهای این وزارتخانه عنوان کرد.
وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که با تصویب قانون اهداف، وظایف واختیارات این وزارتخانه فصل جدیدی از فعالیت ها آغاز شود.
وی گفت: در کنار امکانات و سخت افزاری های که از آن برخوردار هستیم در زمینه نرم افزاری با مشکل جدی مواجه هستیم که تصویب قانون اهداف، وظایف و اختیارات می تواند برای حل این مهم، قابل توجه باشد.
سلطانی فر با اشاره به عدم انتزاع حوزه جوانان از ورزش تاکید کرد: آنچه مسلم است فعلا ما مسول حوزه جوانان نیز هستیم که از اهمیت زیادی برخوردار است و تا آنجایی که می توانیم مشکلات جوانان را حل می کنیم.
وزیر ورزش و جوانان تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی را یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه عنوان کرد و با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی برای اتمام طرح های نیمه تمام کمبود بودجه است، تصریح کرد: تمام تلاش خود را به منظور تحقق وعده هایی که داده ایم به کار خواهیم بست.
سلطانی فر خصوصی شدن دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس راکه از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است، مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آنچه مسلم است به دنبال کاهش تصدی گری دولتی در عرصه ورزش هستیم و در مورد این دو باشگاه پر طرفدار نیز از این قاعده تبعیت می کنیم تا در همین دوره زمینه خصوصی شدن و واگذاری پرسپولیس و استقلال فراهم شود .
وزیر ورزش و جوانان گفت: برای تحقق خصوصی شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بررسی های مقدماتی انجام و بزودی اقدامات اجرایی آغاز خواهد شد.
سلطانی فر عنوان قهرمانی تیم های ایرانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وقت آن رسیده است که بعد از ۲۳ سال تیم های ایرانی به عنوان قهرمانی دست یابند.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری با اشاره به اعتباری که از ۲۷ صدم درصد از مالیات ارزش افزوده به ورزش و جوانان تعلق می گیرد خاطرنشان ساخت: نمایندگان مجلس دهم ۵۵ درصد از این اعتبار را که مبلغی بالغ بر ۷۵۶ میلیارد تومان است به استان ها اختصاص دادند که دستورالعمل آن هم از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شد و تا این لحظه آنچه به هیات های ورزشی استان ها اختصاص داده شده است دو برابر سال گذشته بوده و تا پایان سال نیز معادل همین مقداربه هیات های ورزشی استان ها پرداخت خواهیم کرد .
سلطانی فر با بیان اینکه با توجه به این پرداخت های چند برابری به هیات های استانی وضعیت آنها بسیار بهتر از گذشته شده است، تصریح کرد: با این شرایط انتظارات ما هم از انها بیشتر شده بطوریکه برای آنها در قالب استعدادیابی و توجه به ورزش مناطق مختلف روستایی همچنین ورزش بانوان و ورزش معلولین هم برنامه مشخص ارائه داده ایم .
وزیر ورزش و جوانان در پایان این دیدار بار دیگر از حمایت و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: امیدوارم بار سنگین ورزش کشور را با کمک هم برداریم.
در این جلسه اعضای فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی نیز به بیان دیدگاه ها و مشکلات ورزش و جوانان و همچنین پیشنهادهای خود پرداختند.
رسیدگی به امور پاراالمپیکی های ساکن در شهرستان ها، رسیدگی به وضعیت استقلال و پرسپولیس، بهبود شرایط سالن های ورزشی روستایی از محل ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده، پیگیری مصوبات سفرهای استانی، تعیین تکلیف حوزه جوانان و توجه بیشتر به امور بانوان و استفاده از ظرفیت این قشر در پست های مدیریتی از مهمترین مباحث مطروحه نمایندگان مردم بود که وزیر ورزش و جوانان به آنها پاسخ داد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز