روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
وجـود ۱۰۷۴ بیـمار دیـالیـزی در شهرستان تبریز

عادل فیروزی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: ۶۷ نفر از این تعداد بیمار کلیوی پیوند شده‎اند که ۱۷ مورد از آن پیوند از مرگ مغزی بوده است. همچنین در ۹ ماهه‎ی اول سال جاری نیز حدود ۲۴۲ پرونده‎ی جدید در دفتر انجمن تشکیل شده است که احتمال افزایش آن تا پایان سال وجود دارد.
رئیس انجمن خیریه‎ی بیماران کلیوی آذربایجان شرقی از وجود ۱۰۷۴ بیمار دیالیزی در شهرستان تبریزخبر داد.
وی افزود: با توجه به آمار موجود و روند افزایشی بیماران مبتلا به نارسایی‎های کلیوی، به منظور آسیب‎شناسی و ریشه‌یابی بروز این بیماری نیاز به بررسی و تحقیقات بیشتری به خصوص در سطح مدارس است تا به این ترتیب عوامل موثر مشخص شده و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به نارسایی‎های کلیوی به مردم داده شود.
فیروزی در ادامه افزود: در طول سال جاری بالغ بر ۷۶ میلیون مستمری ماهانه به بیماران واجد شرایط، ۱۴۲ میلیون تومان کمک هزینه‎ی پیوند و ۲۸ میلیون تومان برای تهیه‎ی ارزاق ضروری بیماران تحت حمایت انجمن پرداخت شده است.
وی با بیان این که انجمن بیماران کلیوی آذربایجان شرقی مردم نهاد است، اظهار کرد: این انجمن کاملا غیردولتی بوده و با مشارکت خیران و مردم فعالیت می‎کند و از مردم و خیران خواهشمندیم تا حمایت از بیماران کلیوی را فراموش نکردده و کمک‎های خود را از این بیماران دریغ نکنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز