روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 308
  • 807
  • 1,127,795
وجود پتانسیل بالای حـوزه سینما در آذربایجان شرقی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان‌شرقی از پتانسیل خوبی در حوزه سینما برخوردار است وباید با همت فعالان این عرصه شاهد تولید آثار بیشتری باشیم و در عین حال تولیدات محتوایی بدون نیاز سنجی و در نظر گرفتن ذائقه‌ی مخاطب انجام نگیرد.
محمد محمدپور در نشستی با روسای انجمن های حوزه فیلم و سینمای استان با اشاره به لزوم توجه به مقوله‌ی تولید آثار سینمایی در استان، اظهار کرد: تحریک مصرف کالای فرهنگی، هنری و سینمایی باید توسط انجمن‌های مرتبط بخوبی انجام گیرد و میزبانی جشنواره‌های مختلف ملی در سطح استان که اخیرا اتفاق می افتد می‌تواند در تحریک مصرف فرهنگی و هنری تاثیر بسزایی داشته باشد. در یک سال اخیر و در حوزه سینما موفقیت های چشمگیری اتفاق افتاده است، که این موفقیت‌ها مسیر را برای فکرهای فراتر و گام‌های بلند‌تر فراهم می‌سازد و فعال بودن انجمن سینمای جوان استان ، تشکیل انجمن انیمیشن استان، راه اندازی خانه مستند تبریز، فعالیت انجمن سینما گران استان و رویداد‌های مختلف سینمایی استان که در یک سال اخیر به صورت متوالی برگزار شده، نشان دهنده‌ی این است که روند فضای سینمای استان رو به رشد بوده است.
وی افزود: از سال ١٣٩۴ با بستر سازی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همراهی بخش خصوصی و حمایت سازمان سینمایی و استانداری آذربایجان شرقی و موسسه سینما شهر تعداد یازده سالن سینما با ۴۴۴۴ صندلی به مجموعه‌ی سینماهای استان افزوده شده است و علاوه بر آن در مرداد ماه سال‌جاری با همکاری سازمان سینمایی و سمعی و بصری و انجمن سینمای جوان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دو سینمای سیار در شهرستان های هشترود و چاراویماق و جلفا به بهره برداری رسیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز