روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 3
  • 763
  • 1,066
  • 1,388,831
وجود ۱۰ تا ۱۲ میلیون حاشیه‌نشین در کشور

قائم مقام وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی گفت: حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد که عوارض زیادی را برای کودکان کار در این مناطق ایجاد کرده است.
ابوالحسن فیروزآبادی  با اشاره به تغییرات رشد جمعیتی، موضوع کودکان کار را حائز اهمیت دانست و گفت:حاشیه‌نشینی عوارض زیادی برای کودکان در این مناطق دارد و ایجاد ١٠تا ١٢ میلیون جمعیت حاشیه‌نشین تغییرات سریع جمعیتی را در این مناطق ایجاد کرده است.
وی با اشاره به تغییرات رشد جمعیتی، افزود: در این نشست در ارتباط با مشاغل پرخطر کودکان به ویژه زباله‌گردی، گزارش‌هایی توسط سازمان‌های مردم نهاد ارائه شد و با توجه به ظرفیت قانونی خوبی که در این حوزه وجود دارد با تشکیل یک کارگروه نسبت به حل این معضل اقدام خواهیم کرد.
قائم مقام وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی ادامه داد: در این نشست در رابطه با کودک‌آزاری نیز در این نشست بحث شد و با توجه به اهمیت موضوع، کارگروهی در این خصوص تشکیل خواهد شد تا به بررسی همه جانبه این مساله بپردازیم.
فیروزآبادی همچنین گفت: مسأله اختصاص بیمارستان‌هایی ویژه کودکان کار و خیابان توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهران مطرح شد که دبیرخانه شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان این مسئله را نیز پیگیری خواهد کرد.
قائم مقام وزیر کار گفت: در زمینه لایحه حمایت از کودکان بحث شد که دبیرخانه این موضوع را نیز پیگیری و نتیجه را به اطلاع شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان می رساند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز