روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 340
  • 721
  • 1,335,262
وجود ۱۹ میلیون بد مسکن در کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت: آمار موجود در وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد ۱۹ میلیون نفر بدمسکن در کشور حضور دارند که رقم کمی نیست.
عباس آخوندی خاطرنشان کرد: تعداد افراد بد مسکن، یک‌سوم جمعیت شهری کشور را شامل می‌شوند و این نشان می‌دهد حتما یک جایی از کار ایراد دارد و درمان این موضوع نیز ساده نیست.
وی ادامه داد: به خانه‌های تک اتاقه یا حتی منازلی که در و پیکر درستی نداشته باشند، از سرویس بهداشتی استانداردی برخوردار نباشند و از‌امکانات آب، برق و گاز بی بهره باشند، بد مسکن گفته می‌شود.
آخوندی گفت: پرداختن بیشتر به حواشی و توجه کمتر به متن یک مساله بسیار بسیار جدی در کشور است که تاکنون سیاستمدان و سیاست گذاران برای رفع آن توجه لازم را نداشته‌اند. با وجود همه تلاش‌های صورت گرفته، اقدامات بزرگ انجام شده در حوزه‌های مختلف و صرف هزینه‌های هزاران میلیاردی، محصول نهایی که باید در کیفیت زندگی مردم نمایان شود، حاصل نشده و باید دید که اشکال کار در کجاست.
وی با بیان اینکه تا زمانی که در ایران به اجماع نرسیم نمی‌توانیم این مساله را حل کنیم، گفت: اصلی‌ترین مشکل ما نحوه رویارویی با مفاهیم مدرن است که بحث بسیار پیچیده‌ای است. مدرنیته موضوع بسیار پیچیده‌ای است. نحوه رویارویی ما با مدرنیته عمدتا به شکل نفی گذشته و آغاز جدید بوده است.
آخوندی افزود: بازار ما بازار اقتصاد کشاورزی است و هر چه اقتصاد مدرن داریم خارج از این بازار است، به گونه‌ای که اگر یک واحد بزرگ تولیدی بخواهد دفتر داشته باشد، به سمت بازار نمی‌رود و همه بیرون از بازار می‌آیند زیرا مرکز اقتصاد صنعتی جای دیگری است و این برش تاریخی را به خوبی در این بازار می‌توان دید.
وی اظهار کرد: باید به متن برگردیم. باید به شکلی برگردیم تا بدانیم کجا ایستاده‌ایم و این تصور که می‌توانیم انسان را خارج از زمان و مکان ببینیم، تصور نادرستی است زیرا نمی‌توان حس تعلق افراد به مکان و زمان را جدا کرد.
آخوندی با اشاره به اینکه نتیجه بریدن انسان از زمان و مکان، حاشیه‌نشینی است که زمان و مکان در آن تعریفی ندارد، عنوان کرد: باید به بافت قدیم برگردیم و در این بافت باید امروزی زندگی کرد اما تاریخ خود را فراموش نکنیم.برای تلفیق صحیح بین مدرنیته و تاریخ باید اقلیم را باور کرد و موقعیت هویتی را شناخت.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تصور تخریب تاریخ بدترین تصوری است که به ما دست داده و این امر مخصوص شهر و کشور ما نیست و در سایر کشورها نیز وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم اندیشه بازگشت به متن، بازگشت به بافت‌های قدیمی، باور اینکه شهر یک سازمان اجتماعی است و شناسایی راه‌های مدرن شدن آن رونق یابد تا بتوانیم به سمت یک توسعه پایدار حرکت کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز