روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
وحدت و هم‌افزایی، مهم‌ترین ضرورت توسعه شهر مجلس، مصمم به تعامل با مدیریت شهری است

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، وحدت و هم‌افزایی را مهم‌ترین ضرورت توسعه شهر عنوان کرد و افزود: هم‌سویی نیروهای مختلف از سوی شهرداری، اعضای شورا، نمایندگاه مجلس و سایر مسئولان اجرایی، قطعاً می‌تواند مشکلات شهر را مرتفع ساخته و ظرفیت‌های مختلف اجتماعی را شکوفا کند.
به گزارش شهریار، دکتر مسعود پزشکیان در نشست مشترک با منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز، با بیان این مطلب اظهار داشت: بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی و اجرا باید الگوی موفقی در ارتباط و تعامل با یکدیگر طراحی کنند؛ الگویی که مبتنی بر اطلاعات شفاف، مشارکت و فراگیری، مسئولیت‌پذیری و پاسخ گویی و بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های مردم نهاد باشد و تمام مزیت‌ها را به سمت هماهنگی و قدرت وحدت متمرکز کند.
وی تصریح کرد: این الگو، مطابق متدهای علمی است که در عموم شاخص‌های توسعه در کشورهای مختلف، موفق بوده و قطعاً می‌تواند در کشور، استان و شهر ما نیز نتیجه‌بخش شود.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به این‌‌که نمایندگان تبریز در مجلس شورای اسلامی، در پشتیبانی برنامه‌های خدمتگزاری، یکدل هستند، گفت: خوشبختانه ورود برادر گران‌قدر آقای دکتر فرهنگی به هیئت‌رئیسه، جایگاه حوزه انتخابیه را در مجلس شورای اسلامی، بیش از پیش تقویت کرده است. این ظرفیت‌ مهم در خدمت شهر است و البته نحوه بهره‌گیری از آن باید حساب‌شده باشد.
دکتر پزشکیان با تاکید بر این‌که نباید قدرت خود را در نفی دیگران بجوییم، اظهار داشت: معضلات کلانِ شهر و حتی مشکلات ریز و درشت محلات، باید با هماهنگی و هم‌افزایی حل‌ و فصل شود. یقین داشته‌باشید که مسئولان رده‌های مختلف ملی، وقتی شاهد همت مشترک مسئولان استانی و شهری باشند، از برنامه‌های اجرایی پشتیبانی خواهند؛ اما بر عکس، وقتی با اختلاف و تشنج در استان و شهر مواجه باشند، طبیعی است که عزمی برای حل مشکلات شهرمان نخواهند داشت.
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، با استقبال از پیشنهاد تاسیس اتاق مشترک نمایندگان مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر تبریز، گفت: این بستر در هر فضایی که ایجاد شود، مغتنم و ارزشمند است و ما نیز به عنوان نمایندگان مردم، مصمم هستیم تا با پیگیری مباحث از طریق کمیسیون‌های تخصصی مجلس، محورهای مختلف فعالیت این اتاق را پیگیری کنیم.
دکتر پزشکیان اظهار داشت: به لطف خدا و به پشتوانه اعتماد مردم، این امتیاز مهم را داریم که در صورت لزوم، وزاری مختلف را به تناوب، به تبریز دعوت و مسائل مختلف را با جدیت پیگیری کنیم؛ اما صِرف سفر وزار، نمی‌تواند موثر واقع شود. باید، در مجموعه استان و شهر، متفق و یکدل باشیم و بدانیم دقیقاً چه موضوع مهمی را می‌خواهیم مطالبه کنیم؟
وی تاکید کرد: بسترهای توسعه شهر و رشد اقتصادی، فراهم است، اما پیش از اجرای هر برنامه‌ای باید رفتار خود را به سمت وحدت و هم‌افزایی هدایت کنیم؛ در این صورت قطعاً تبریز و آذربایجان‌شرقی می تواند به یکی از الگوهای مهم پیشرفت در میان شهرهای مختلف کشور تبدیل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز