روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 240
  • 849
  • 1,360,152
ورود به جمع فینالیست‌های جهان حس شیرینی بود

حسن تفتیان سریعترین دونده ایران می‌گوید که ورود به فینالیست‌های جهان حس شیرینی بود ولی اگر با شرایط نرمال به بیرمنگام می‌رسید نتیجه بهتری هم رقم می‌خورد.
حسن تفتیان که در مسابقات جهانی داخل سالن در بیرمنگام انگلیس به مقام با ارزش پنجم جهان رسید، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: خیلی خوشحالم که یک ایرانی توانست برای اولین بار به فینال دوهای سرعت جهان راه پیدا کند. این اتفاق می‌تواند خیلی مهم و ارزشمند باشد. باید از همه کسانی که مرا کمک کردند تا این لحظه و این اتفاق تاریخی برای کشورم رخ دهد، تشکر کنم.
او در مورد حس خود بعد از پنجم شدن در رقابت‌های داخل سالن قهرمانی جهان گفت: خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد. نمی‌توانم حس خود را توصیف کنم. حسی که در دو ساعتی که بین مرحله نیمه‌نهایی و فینال داشتم هیچ‌گاه قابل توصیف نیست. من در کنار بهترین‌ دونده‌ها و رکورددارهای دنیا در مرحله نهایی حضور داشتم و باید با آنها رقابت می‌کردم. حس شیرینی بود.
سریع‌ترین دونده ایرانی گفت: شیرین‌تر از فینالیست شدن این بود که در فینال جنگیدم. مربی‌ام به من این اعتماد به نفس را داد که در فینال تنها شرکت‌کننده نباشم و برای کسب مدال بجنگم. اما واقعا دیر رسیدن به بیرمنگام در کسب نتیجه تاثیرگذار بود. من برای این مسابقات سخت تمرین کرده بودم. برنامه‌ریزی منظم و خوبی داشتم و با همه شرایطی که در رسیدنم به بیرمنگام رخ داد توانستم رکورد ۶٫۵۳ ثانیه را ثبت کنم و پنجم شوم.
وی در مورد رضایت مربی و خودش از ثبت رکوردش در داخل سالن جهان گفت: با توجه به شرایطی که در این مسابقات فراهم شد هر دو از عملکردم راضی بودیم. اگر با شرایط نرمال به بیرمنگام اعزام می‌شدم مطمئناً رکورد بهتر و بدون شک عنوان بهتری می‌توانستم برای ایران ثبت کنم.
دارنده مدال طلای قهرمانی آسیا در دوی ۱۰۰ متر خاطرنشان کرد: همه جهان متوجه شدند که دوومیدانی ایران پتانسیل‌های خوبی دارد. البته قبلا هم کسب مدال جهانی توسط حدادی اتفاق افتاده اما باید دانست که این‌ها کار آسانی نیست. سختی‌های زیادی در رقابت‌های جهانی وجود دارد و حمایت و پشتیبانی‌های زیادی را می‌طلبد. اگر حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها باشد مطمئناً رتبه‌های خوبی در رقابت‌های جهانی در این رشته خواهیم داشت و کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ نیز برای دوومیدانی دور از دسترس نیست.
تفتیان به بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز اشاره کرد و گفت: بازی‌های آسیایی جاکارتا نزدیک است. باید خیلی سخت و با برنامه تمرین کنیم چون رقبای ما در این مسابقات رقبای آسانی نیستند. چینی‌ها خیلی قوی در مسابقات قهرمانی جهان ظاهر شدند و تمرینات خیلی خوبی را در آمریکا و زیر نظر مربیان آمریکایی دارند. ما اگر بخواهیم با آنها در جاکارتا رقابت کنیم و برای کسب بهترین مدال‌ها بجنگیم باید امکانات و شرایط بهتری نسبت به آنها در اختیار داشته باشیم.
او افزود: در این مدت باقی‌مانده تا بازی‌های آسیایی جاکارتا باید امکانات و شرایط فراهم شود تا بعد از پایان این مسابقات افسوس خیلی چیزها را نخوریم که ای کاش زودتر اقدام می‌کردیم و یا شرایط بهتری فراهم می‌شد. دو و میدانی یکی از رشته‌های حساس است و یک صدم ثانیه همه چیز را عوض خواهد کرد. من اگر یک صدم ثانیه زودتر می‌دویدم اکنون در رده چهارم دنیا بودم اما پنجمی را با چهارمی عوض کردم. در دوومیدانی باید خیلی فکر کرد و دقیق حرکت کرد.
به گزارش ایسنا، حسن تفتیان در رقابت‌های دوومیدانی رقابت‌های قهرمانی جهان بیرمنگام به عنوان تنها نماینده ایران شرکت کرد و برای اولین بار در تاریخ دوومیدانی ایران به مرحله فینال رسید. او در فینال در رده پنجم ایستاد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز