روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 742
  • 749
  • 1,337,227
ورود بیش از ۸ هزار زائر ایرانی به مدینه

رئیس ستاد مدینه منوره به روند اعزام زائران حج تمتع اشاره کرد و گفت: بیش از هشت هزار نفر از زائران ایرانی وارد مدینه منوره شده‌اند.
اکبر رضایی از ورود بیش از هشت هزار زائر ایرانی به مدینه منوره خبر داد و اظهار کرد: عملیات حج و اعزام زائران ایرانی کشورمان به مدینه منوره بی وقفه و روان در حال انجام است .
وی ادامه داد: بحمدالله همه زائران کشورمان در سلامت کامل هستند و طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده زائران بتدریج وارد مدینه منوره می‌شوند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته و ندارد.
رئیس ستاد مدینه منوره همچنین از برگزاری چندین جلسه هماهنگی میان مسئولان ستاد مدینه با مسئولان سعودی در بخشهای مختلف فرودگاهی، گمرک و …. برای تبادل نظر و هماهنگیهای لازم خبر داد و گفت : باوجود نبود روابط دیپلماتیک میان دوکشور، شاهد همکاری خوبی از سوی طرف وزارت حج عربستان برای فراهم کردن زمینه سفر زائران کشورمان به سرزمین وحی هستیم .
رضایی در پاسخ به پرسشی درباره اسکان زائران کشورمان در مدینه منوره اظهار کرد: ‌براساس هماهنگی های انجام شده، زائران در ۲۳ هتل مدینه منوره اسکان داده شده‌اند .
وی همچنین از اعزام نخستین گروه از زائران کشورمان به مکه مکرمه در شنبه آینده خبر داد و افزود: براساس هماهنگی ها و برنامه‌های از پیش طراحی شده ، همه عوامل اجرایی و کارگزاران حج مستقر شده‌اند و آماده خدمات رسانی به ضیوف الرحمن هستند.
رئیس ستاد مدینه منوره تصریح کرد: هماهنگی‌های لازم نیز برای انتقال زائران و وسایل آنها به مکه مکرمه انجام شده است.
رضایی همچنین به انجام اقدامات لازم برای “‌زیارت دوره “ (‌ زیارت از اماکن مقدسه در مدینه منوره )‌ اشاره کرد و گفت : زائران کشورمان در سومین روز اقامت در مدینه به زیارت دوره خواهند رفت و تدابیر لازم برای نقل و انتقال درون شهری زائران اتخاذ شده است.
وی درباره پخت و توزیع غذا بین زائران کشورمان در مدینه منوره گفت :‌ آشپزخانه‌های “‌زین “‌و “‌دخیل “‌ به ترتیب از چهارم و ششم مرداد ماه کار پخت غذا برای زائران کشورمان را آغاز کرده‌اند و در حال حاضر با توجه به شمار زائران کشورمان که در مدینه منوره مستقر هستند، روزانه بالغ بر ۱۶ هزار وعده غذایی برای ناهار و شام حجاج در این آشپزخانه‌ها طبخ می‌شود.
رئیس ستاد مدینه منوره اظهار کرد: پیش‌بینی‌های لازم برای توزیع غذای بین راهی میان زائرانی که از مدینه به مکه مکرمه منتقل خواهند شد نیز انجام شده است .
رضایی همچنین با تاکید بر ضرورت رعایت قوانین و مقررات عربستان از سوی زائران کشورمان، ‌ابراز امیدواری کرد با همکاری و رعایت قوانین از سوی زائران‌ شاهد برگزاری حجی مطلوب باشیم.
وی همچنین به برگزاری جلسات مستمر میان مسئولان بخشهای مختلف ستاد مدینه برای انجام تبادل نظر و هماهنگی‌های لازم اشاره کرد و گفت : در این نشستهای کاری، مسئولان بخشهای مختلف از جمله اسکان، تغذیه، حمل و نقل و … ضمن بیان آخرین گزارش اقدامات انجام شده، هماهنگی‌های لازم را برای ارائه خدمات بهتر به زایران انجام خواهند داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز