روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 40
  • 514
  • 1,144,809
ورود ۷ میلیون گردشگر خارجی به ایران

معاون گردشگری کشور از ورود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: بررسی‌ها از رشد ۵۲ درصدی ورود گردشگر به کشور در سال گذشته خبر می‌دهد.
به‌گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری معاون گردشگری کشور تصریح کرد: سال ۹۶، شاهد ورود ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار گردشگر خارجی به کشور بودیم که این عدد در سال گذشته به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسید و ۵۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.
تیموری افزود: بررسی‌های ما در یک‌ماهه نخست سال ۹۸ نیز نشان از رشد ورود گردشگر خارجی به کشور دارد و در ۱۵ روز نوروز ۹۸، نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ورود گردشگران به کشور هستیم به‌گونه‌ای که در نوروز امسال شاهد رشد ۱۶.۷۵ ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم.
این مقام مسئول به رشد گردشگری داخلی نیز اشاره کرد و گفت: در کنار رشد ورود گردشگران خارجی به کشور شاهد رشد، رونق و توسعه گردشگری داخلی نیز هستیم به‌گونه‌ای که در نوروز امسال علی‌رغم شرایط جوی نامناسب در برخی از استان‌ها و بارش باران و وقوع سیل بازهم شاهد افزایش میزان ماندگاری و اقامت گردشگران در مناطق مختلف کشور هستیم.
تیموری در ادامه گفت: به‌رغم خواست بدخواهان کشور که همیشه تصویری مخدوش از ایران برای گردشگران خارجی ارائه می‌دهند، شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم و در حال حاضر ایران یکی از مقاصد زیبا و امن گردشگری در دنیا معرفی می‌شود.
او در ادامه با اشاره به نقش شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در رشد گردشگران ورودی به کشور افزود: رسانه‌های مختلف در برخی از کشورها علیه ایران و گردشگری ایران اخبار مخدوشی را منتشر می‌کنند بااین‌حال گردشگرانی که به ایران سفر می‌کنند در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به معرفی ایران می‌پردازند و رشد ۵۲ درصدی ورود گردشگر به کشور نشان‌دهنده رشد اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در فضای مجازی است.
او در ادامه به تدوین شیوه‌نامه گردشگری عشایری اشاره کرد و افزود: در ادامه برنامه‌های کلانی که در حوزه گردشگری داریم، این طرح را نیز دنبال می‌کنیم که در این خصوص مطالعاتی صورت گرفته و با همکاری دستگاه‌های مختلف شیوه‌نامه گردشگری عشایری را تدوین خواهیم کرد چراکه اعتقاد داریم گردشگران داخلی و خارجی علاقه بسیار زیادی برای حضور در جوامع محلی دارند و مناطق روستایی و عشایری دارند.
او در ادامه و در پاسخ به سؤالی درخصوص درآمد حاصل از ورود گردشگران خارجی به کشور نیز گفت: با توجه به این‌که هنوز حساب‌های اقماری گردشگری در کشور تدوین نشده است، عدد دقیقی را دراین‌باره نمی‌توانم اعلام کنم اما سازمان جهانی گردشگری میزان هزینه کرد هر گردشگر خارجی در منطقه‌ای که ما قرار داریم را ۱۳۷۵ دلار اعلام کرده است.
او در ادامه به تشریح برنامه‌های کلان سازمان میراث‌فرهنگی در حوزه گردشگری پرداخت و گفت: ایجاد حساب‌های اقماری گردشگری، طراحی و استقرار برند ملی گردشگری، تدوین برنامه جامع تحول آموزش گردشگری کشور و… از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که دست اقدام داریم تا با تدوین این برنامه‌های کلان بتوانیم به رشد و توسعه و رونق روزافزون گردشگری به کشور باشیم.
معاون گردشگری کشور در ادامه صحبت‌های خود به‌گزارش کمیسیون اصل ۹۰ اشاره کرد و گفت: در حالت کلی، گزارش حمایتی است. مقدمه این گزارش شاخص‌های گردشگری را بررسی می‌کند و حتی به روند روبه رشد گردشگری را در سال‌های اخیر اشاره دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز