روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 227
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,846
وزارت رفاه به تنهایی قادر به مقابله با کارگاه های فاقد ایمنی نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه وزارت رفاه به تنهایی قادر به مقابله با کارگاه های فاقد ایمنی لازم نیست، گفت: اگر وزارت رفاه اقدام به پلمب ساختمانی کارگاهی کند، حداقل صد نفر از کار بیکار می شوند.
سلمان خدادادی درخصوص بی اعتنایی ۱۵ ساختمان همانند پلاسکو به اخطارهای دادستانی، اظهار داشت: درحال حاضر صدها کارگاه کوچک درخیابان جمهوری فعالیت می کنند که از امنیت لازم و کافی برای کار برخوردار نیستند، این موضوع براساس بازرسی های وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی طرح و تذکرات لازم به واحدها داده شده است؛ بنابراین این موضوع درحیطه وظایف دادستانی نیست.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه تذکر به کارگاه های فاقد ایمنی جز وظایف وزارت تعاون است، افزود: همچنین دراین حوزه شهرداری نیز دارای اختیاراتی است، بنابراین دادستانی تنها درشرایط طرح شکایت می تواند به موضوع ورود کند؛ اما وزارت تعاون به لحاظ قانونی باید برفعالیت کارگاه ها نظارت کند.
وی با بیان اینکه وزارت رفاه در صورت تشخیص ناامنی یک کارگاه می تواند اقدام به پلمب کند، تصریح کرد: وزارت تعاون باید به همراهی شهرداری و با کمک گرفتن از قوه قضاییه این وظیفه را انجام دهد، متاسفانه ساختمان های ناایمن بسیاری در تهران وجود دارد که تعداد آنها بیش از ۱۰۰ بنا است؛ به عنوان مثال بازار موبایل علاء الدین گفته شد از امنیت لازم برای فعالیت برخوردار نیست.
خدادادی گفت: اگر وزارت رفاه اقدام به پلمب ساختمانی کارگاهی کند، حداقل صد نفر از کار بیکار می شوند؛ بنابراین اعتراض هایی درخصوص ایجاد مانع برای کسب و کار ایجاد می شود، کارکنان این کارگاه ها از نبود ایمنی اطلاع دارند اما به دلیل شرایط نامناسب شغلی چاره ای جز کار ندارند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه فعالیت بناهای فاقد ایمنی به طور صد درصد باید متوقف شود، افزود: اگر پس از نظر کارشناسی بر عدم امنیت کافی در برخی ساختمان ها بازمالکان به فعالیت ادامه دهند، دادستانی و قوه قضاییه برای برخورد با متخلفان باید وارد عمل شوند؛ ضمن اینکه اگر حکمی از سوی دادستانی صادر شود، نمی توان نسبت به اخطار و احکام قانونی بی تفاوت بود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز