روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
وزارت نیرو حقابه‌ی دریاچه ارومیه را تامین نکرده است

سید هادی بهادری در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه سطح آب دریاچه ارومیه از طراز نرمال حدود ۴ متر پایین‌تر است، اظهار داشت: در دوره به نسبت طولانی درخصوص جلوگیری از کاهش میزان آب دریاچه ارومیه بی‌توجهی شده است، البته به طور تقریبی با هر بارشی که انجام می‌شود سطح آب دریاچه ارومیه تغییرات قابل توجهی دارد و این موضوع به آن معنی است که اگر آب به سمت دریاچه حرکت کند، میزان آن تغییرات محسوسی خواهد داشت.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه برای اختصاص حقابه دریاچه ارومیه اقدام موثری صورت نگرفته است، اذعان کرد: هنوز به همتی از سوی مردم و مسئولان برای اختصاص حقابه دریاچه ارومیه دست پیدا نکرده‌ایم.
وی ادامه داد: متاسفانه تناقض در اظهار نظر مسئولان و عدم وجود یک اراده قوی در دولت و مردم تاکنون مشکلاتی را برای این دریاچه به وجود آورده است؛ به طورحتم احیاء دریاچه شدنی بوده و شرایط فعلی آن ناشی از فعالیت‌های اشتباه مسئولان و مردم است.
بهادری با انتقاد از اجرای سیاست‌های توسعه‌ای از دو دهه قبل تاکنون، تصریح کرد: سیاست‌های توسعه‌ای در بخش کشاورزی از چندین سال قبل مشکلاتی را در مسیر خشکی دریاچه ارومیه به وجود آورده و اگر طرح طوبی و طرح توسعه‌ای کشاورزی گسترده اجرایی نمی‌شد و اراضی ۱۸۰ هزار هکتاری به ۴۰۰ هزار هکتار افزایش پیدا نکرده بود؛ قطعا برای دریاچه ارومیه چنین شرایطی وجود نداشت.
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه برای احیاء دریاچه ارومیه باید مسیرهای رفته را مجدد بازگردیم، متذکر شد: در حال حاضر متاسفانه وزارت نیرو در کمال ناباوری حقابه دریاچه ارومیه را تامین نکرده است، یا اینکه ورودی آب به دریاچه از طریق بازگشایی سدها صورت نگرفته است؛ متاسفانه اگر این رویکرد از طرف دولت ادامه پیدا کند، بنابراین دولت باید گام‌های قابل قبولی را دراین راستا بردارد؛ هرچند که وزارت نیرو و جهاد کشاورزی جدیتی برای این مسئله ندارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز