روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 175
  • 721
  • 1,335,097
وزیر ارشاد: فضای نمایشگاه عاری از رنگ و بوی سیاسی بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را مرکز دیپلماسی فرهنگی با جهانیان دانست و گفت: این نمایشگاه نماد ظرفیت فرهنگی ایران در عرصه بین الملل است.
سید رضا صالحی امیری در مراسم تقدیر از نهادها، سازمان ها و تشکل های نشر شرکت کننده در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار کرد: امسال ۷۲ دستگاه و نهاد در برپایی این نمایشگاه نقش کلیدی داشتند. وی نمایشگاه کتاب را اعتبار ایران در منطقه و جهان دانست و ادامه داد: امکان ندارد دراین حجم وسیع نمایشگاه برگزار شود مگر اینکه دستگاه ها و نهادهای مختلف دست به دست هم دهند.
وزیر ارشاد با بیان اینکه به دشواری های برگزاری نمایشگاه کتاب واقف هستم اضافه کرد: این نمایسگاه دومین دوره خود را در شهر آفتاب تجربه کرد که به طور قطع سختی های خود را نیز داشت.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: به طور طبیعی هر ساختاری با این میزان وسیع عاری از نقص نخواهد بود. امیدوار هستیم این مشکلات برای سال آینده رفع شود تا شاهد نمایشگاهی در شان انقلاب اسلامی باشیم.
به گفته وزیر ارشاد سیاستگذاری، حمایت و نظارت رسالت معاونت فرهنگی ارشاد است و تمام امور اجرایی باید به تدریج در اختیار امور صنفی قرار بگیرد.
صالحی امیری گفت: تلاش زیادی شد که فضای نمایشگاه به دلیل همزمانی با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری رنگ و بوی سیاسی به خود نگیرد بنابر این امسال در نمایشگاه هیچ فعالیت سیاسی انجام نشد.
وزیر ارشاد در بخشی دیگر از سخنانش به یارانه های نشر اشاره و اضافه کرد باید مجموعه یارانه ها در حمایت از نشر توسط اصحاب نشر ساماندهی و بازمهندسی شود.
وی با بیان اینکه فعالیت های خانه کتاب در این زمینه آغاز شده گفت: این اشتباه بزرگی است که بیش از ۹هزار و ۲۰۰ فروشگاه لوازم آرایشی در کشور وجود دارد ، اما تعداد کتابفروشان کمتر از سه هزار واحداست.
صالحی امیری افزود: این مساله در شآن جامعه اسلامی نیست. باید مردم در هر کوی و برزن کتابفروشی را ببینند.به گفته وزیر ارشاد در ازای هر یک ناشر سه کتابفروشی در کشور وجود دارد که این معادله ای نادرست است.
صالحی امیری با اشاره به حضور کشورهای مختلف در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: همه این افراد یک پیام مشترک دارند و آن این است که ایران مهد فرهنگ است و اندیشه می تواند از این سرزمین به دنیا صادر شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: در نظر داریم در راستای سیاست های واگذاری، خانه موسیقی، خانه سینما و تئاتر زیر نظر صندوق هنرمندان به فعالیت خود ادامه دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز