روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 489
  • 746
  • 1,351,245
وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان: جمهوری آذربایجان از آذربایجان غربی تراکتور می‌خرد

وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان گفت: جمهوری آذربایجان از کارخانه تراکتورسازی آذربایجان غربی تراکتور خریداری می‏کند.
شاهین مصطفی‌اف در حاشیه همایش تجاری مشترک ایران و جمهوری آذربایجان اظهار کرد: ایران یک کشور استراتژیک در منطقه است و هیچ مشکل سیاسی بین ایران و جمهوری آذربایجان وجود ندارد.
مصطفی‌اف گفت: به‌منظور پیگیری نتایج جلسات کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان که یک ماه پیش در باکو انجام شد سفر خوبی به استان اردبیل نیز انجام شد و امیدواریم با برنامه‏های تشویقی و توافق‌هایی که انجام شده شاهد رشد مراودات دو کشور در عرصه‏های مختلف باشیم.
وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان اظهار کرد: آذربایجان غربی و نخجوان به‌دلیل مجاورت و اشتراکات فراوان می‏توانند نقش تعیین‌کننده‏ای در افزایش مناسبات اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان داشته باشند و به همین دلیل اکنون مدیران و مالکان ۶۰ شرکت نخجوان به ارومیه سفر کرده‏اند.
مصطفی‌اف گفت: زمینه‏های سرمایه‏گذاری مشترک در دو سوی مرز هم برای ایرانی‏ها و هم برای آذربایجانی‏ها فراوان است. از این رو دولت‏های دو کشور نهایت همکاری را برای فعال‏سازی بخش خصوصی و حمایت از آنان را برای ایفای نقش در این زمینه انجام می‏دهند.
وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان اظهار کرد: خرید تراکتور از ایران، خرید میوه و خشکبار یا تامین شیشه مورد نیاز جمهوری آذربایجان از آذربایجان غربی در کنار بهره‏مندی از دیگر ظرفیت‏های کشاورزی و صنعتی می‏تواند بستر مهمی برای فعالیت‏های اقتصادی بازرگانان دو کشور باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز