روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 768
  • 659
  • 1,438,329
وزیر صنعت، معدن و تجارت : شکوفایی صنعت، به ۲ بال نیاز دارد فناوری و صادرات

رحمانی با بیان اینکه کل واردات کشورهای همسایه ایران، ۵۷۰ میلیارد دلار است افزود: فقط سه درصد از کل این میزان واردات، از بازار کشورمان تامین می شود و با توجه به ظرفیتهای صادراتی ، می تواند به ۱۰ درصد افزایش یابد.
رحمانی اضافه کرد : دستیابی به سهم ۱۰درصدی صادراتی ما به کشورهای منطقه معادل صادرات غیر نفتی است و در این زمینه اگر کار را به مردم واگذار کنیم تاثیر روابط سیاسی در روابط اقتصادی هم کمتر می شود و کشورهای همسایه امسال جزو اولویت های ماست.
وی ازتصویب پیوستن ایران به مجمع اقتصادی اوراسیا در دولت خبر داد و افزود : لایجه این اقدام با قید فوریت به مجلس تقدیم شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد : دولت و مجلس با یکدیگر هماهنگ هستند و مجلس در این زمینه اعلام کرده که آماده تصویب هر قانونی است.
رحمانی با تاکید بر لزوم ایجاد توازن بین صادرات و تنظیم بازار داخلی افزود : با وجود ظرفیتهای کم نظیر و خالی صادراتی ،باید از این ظرفیت برای توسعه صادرات به کشورهای همجوار بهره بگیریم .
وی ادامه داد : همچنین در بخشهایی که صادرات خام و نیمه خام صورت می گیرد، ظرفیت هایی برای ایجاد زنجیره تولید و ارزش افزوده و اشتغال بیشتر ایجاد کنیم .
رحمانی در ادامه تصریح کرد : شکوفایی هر صنعتی، به ۲ بال نیاز دارد؛ نخست فناوری و دوم صادرات؛ اگر اقتصاد ما بخواهد شکوفا شود، موتور پیشران آن، صادرات است.
به گفته وی ،کمی کردن اهداف صادراتی از رویکردهایی است که می تواند به افزایش صادرات کمک کند .
گفتنی است در پایان مراسم از صادر کنندگان نمونه استان تهران با حضور وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت و نمایندگان و فعالان بخش خصوصی تقدیر شد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز