روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 706
  • 702
  • 1,334,907
وزیر فرانسه: هواپیماهای آ.تی.آر آماده تحویل است

وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در حالی از آماده شدن هواپیماهای آ.تی.آر برای تحویل به ایران خبر داد که وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران حل مشکل تامین مالی طرح های مشترک را نیازمند اتخاذ تصمیم سیاسی دانست.
عباس آخوندی در دیدار وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در تهران گفت: ایران در پی رابطه درازمدت با اتحادیه اروپاست و می‌دانیم که ۲ طرف آگاهانه این سیاست را انتخاب کرده‌اند.
وی اعلام کرد پس از خرید سه رادار از شرکت تالس مذاکره برای خرید ۱۰ رادار دیگر در دستور کار است و یادآوری کرد: روند تحویل هواپیماهای ایرباس‌ با بحث فاینانس آن ۲۰ سال ادامه می یابد و قراردادی که برای فرودگاه مشهد امضا شده، ۱۲ ساله است. بر همین اساس انتظار ما این است که ایران و فرانسه خود را برای رابطه درازمدت آماده کنند.
آخوندی درباره رفع مشکل تامین مالی طرح‌ها گفت: برای حل این مشکل به یک تصمیم سیاسی فراتر نیاز داریم.
به گفته وی، ایران مذاکرات خود را با ایرباس زودتر از بوئینگ آغاز کرد اما قرارداد ما با بوئینگ پیش از ایرباس بسته شد. همچنین بوئینگ در قرارداد خود با ایران خدمات پشتیبانی را به طورکامل پذیرفته است و رابط ایران با شرکت‌های فروش قطعات و خدمات‌دهی نیز است.
وی از سفر هفته آینده نمایندگان ایران برای مذاکره با ایرباس به فرانسه خبر داد و گفت: ایران نوسازی ۶۵ هزار کامیون کهنه و قدیمی را در دستور کار خود قرار داده است و فرانسه می‌تواند در بخش حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و دریا نیز با ایران همکاری کند. وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه در این دیدار تاکید کرد دولت و شرکت‌های فرانسوی مشارکت فعال در طرح‌های ایران را خواستارند و باید ۲ کشور تصمیماتی بگیرند و اقدام هایی برای بهبود کانال‌های بانکی انجام دهند.
«میشل ساپن» گفت: قرارداد ایران با شرکت فرانسوی- ایتالیایی «آ.تی.آر»- زیرمجموعه ایرباس- نهایی شده و هواپیماهای ساخته شده برای ایران آماده تحویل است.
وی درباره خدمات پشتیبانی ایرباس و آ.تی.آر گفت: تولیدکنندگان موتور خوبی در فرانسه وجود دارند که به همکاری با ایران مایلند، همچنین دراین باره به طور حتم با ایرباس مذاکراتی خواهیم داشت و پاسخ آن را به شما می دهیم.
فرانسه ابراز آمادگی کرد. بر پایه قرارداد ایران ایر و ایرباس خرید یکصد فروند هواپیما از ایرباس و ۲۰ فروند هواپیمای ۷۰ نفره آ.تی.آر در دستور کار قرار گرفت.
تاکنون یک فروند از ایرباس تحویل ایران شده و قرار است ۲ فروند ایرباس و سه فروند آ.تی.آر تا پایان امسال به ایران ایر تحویل شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز