روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی : توافق برای همکاری در حوزه‌های سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی و نشر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر فرهنگ، توریسم و گردشگری جمهوری آذربایجان بر توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری مشترک در حوزه‌های مختلف از جمله سینما، موسیقی، تئاتر و تجسمی تأکید کردند.
سیدرضا صالحی امیری در دیدار با ابوالفضل قارایوف از گشایش هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در ایران با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد. وی با اشاره به سوابق دوستی و همکاری‌های فرهنگی خوب بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان افزود: ایران با کشور دوست و مسلمان جمهوری آذربایجان از دیرباز دارای روابط گسترده و پیوندهای عمیق تاریخی و فرهنگی بوده و در راستای آن، پس از انقلاب اسلامی ایران، بیش از ۳۰ سند فرهنگی در حوزه روابط فرهنگی بین دو دولت به امضا رسیده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره امضای تفاهمنامه و توافقنامه‌های فرهنگی بین دو کشور تصریح کرد: سفر مقامات فرهنگی و امضای اسناد فرهنگی بین ایران و جمهوری آذربایجان که البته موافقتنامه‌های فرهنگی نیز شامل آن می‌شود، منجر به بسط و توسعه روابط فی مابین شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دوره اول گفت‌و‌گوهای خود با وزیر فرهنگ و توریسم و گردشگری جمهوری آذربایجان گفت: در مذاکرات امروز توافق‌های نخستین برای همکاری در حوزه‌های هنری، سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، نشر، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک فرهنگی و هنری، تبادل نسخ خطی و همکاری‌های کتابخانه‌های ملی انجام گرفت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به همکاری‌ها در زمینه هنری گفت: دو کشور علاقه فراوانی برای همکاری‌های سینمایی داشته و در این زمینه پیشنهادهایی شده که این موارد با حضور رئیس سازمان سینمایی به‌صورت تخصصی بررسی و توافق‌های نهایی صورت خواهد گرفت.
وزیر فرهنگ، توریسم و گردشگری جمهوری آذربایجان نیز ضمن تشکر و قدردانی از دعوت همتای ایرانی خود و میهمان نوازی و محبت ملت ایران، با اشاره به مذاکرات و ملاقات رؤسای جمهوری دو کشور در سال های اخیر اظهارداشت: پیرو این مذاکرات، در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و بویژه فرهنگی شاهد پیشرفت‌های بسیاری هستیم. ابوالفضل قارایوف با تأکید بر اینکه توسعه این روابط و پیشرفت‌ها را به‌طور همه جانبه حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: براین باوریم برای همکاری‌های جدید میان دو کشور در زمینه‌های مختلف بویژه فرهنگی نیز ظرفیت‌های جدیدی وجود دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز