روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 373
  • 1,001
  • 1,356,712
وزیر کشور: برگزاری انتخابات الکترونیکی منتفی نیست

وزیر کشور درباره انتخابات الکترونیکی گفت: برگزاری انتخابات الکترونیکی بطور کامل منتفی نیست و ما آمادگی اجرای این کار را داریم.
عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر که در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: برای انتخابات ریاست جمهوری در کل کشور به دلیل آنکه مذاکراتی با شورای نگهبان ظرف مدت یک سال بعد از انتخابات مجلس در حوزه های نرم افزاری و حوزه های امنیتی داشتیم ؛ نظرات متفاوت ومختلفی درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات وجود داشت که اخیرا با کارشناسان شورای نگهبان مذاکره کردیم و آنها سه دستگاه را مشخص کرده بودند که نرم افزارها را تایید کنند و ما نیز این تاییدیه ها را گرفتیم.
وزیر کشور اضافه کرد: با وجود همه این اقدامات اکنون سفارش دادن دستگاهها و آوردن و نصب آنها حتما زمان زیادی می طلبد؛ بنابراین برای انتخابات ریاست جمهوری نمی توانیم از روش الکترونیکی در اخد و شمارش آرا استفاده کنیم اما قادریم تشخیص هویت را که شورای نگهبان اجازه انجام آن را به ما داده است بصورت الکترونیکی انجام دهیم.
رحمانی فضلی تاکید کرد: حتما تشخیص هویت را الکترونیکی خواهیم کرد؛ یعنی با این روش بیش از ۹۶ تا ۹۷ درصد کار را الکترونیکی انجام می دهیم.
وزیرکشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر لایحه جامع انتخابات به سال آینده نرسد دولت اصلاحیه به مجلس خواهد داد یا نه ؟ گفت: این لایحه را آماده کرده و به دولت یک بار ارجاع داده بودیم اما با توجه به اینکه در مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث سیاست های کلی نظام مطرح بود، دولت لایحه جامع انتخابات را به وزارت کشور ارجاع داد که سیاست های کلی تعیین شود.
رحمانی فضلی در ادامه افزود: منتظر شدیم تا سیاست های کلی ابلاغ شود. بعد از آن نیز ظرف یکماه لایحه ای که پیشتر آماده کرده بودیم را بازنگری و با سیاست های ابلاغی انطباق دادیم و به دولت فرستادیم. اکنون نیز در کمیسیون سیاسی امنیتی دولت در حال بررسی است و تاکنون ۱۲۰ ماده آن بررسی شده است و ۳۰ تا ۴۰ ماده آن باقی مانده است.
وزیر کشور یادآور شد: با روند کاری که لوایح در دولت دارند بعید می دانم بتوانیم این لایحه را برای امسال عملیاتی کنیم؛ هرچند که آن را به مجلس ارائه خواهیم کرد.
وی ادامه داد: از آنجا که مجلس تا عید مشغول تصویب بودجه ۹۶ و اصلاح ایرادات شورای نگهبان است و از ۱۵ تا ۱۶ فروردین وارد پروسه انتخاباتی می شویم بعید می دانم که دولت لایحه ای برای اصلاح بدهد. اما اگر مجلس و کمیسیون های مربوطه بخواهند طرحی برای اصلاح بدهند ما حتما با آنها هماهنگی خواهیم بود تا نظرات دولت را اعمال کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز