روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 657
  • 857
  • 1,393,950
وضعیت مالی شهرداری در شورای پنجم باید شفاف سازی شود

منتخب پنجمین دوره شورای شهر تبریز تاکید کرد: وضعیت مالی شهرداری در شورای پنجم باید شفاف سازی شود.
محمد باقر بهشتی با بیان این مطلب اظهار کرد: الویت‌های شورای پنجم پس از تشکیل رسمی در ۱۴ مرداد ماه سال جاری و بررسی وضعیت موجود و همفکری اعضا مشخص خواهند شد. اما به عنوان منتخب مردم دیدگاه شخصی خود را در این باره بیان می‌کنم.
وی افزود: شفاف بودن درآمد و وضعیت مالی شهرداری جزو الویت‎هایی است که باید در شورای پنجم مورد توجه قرار گیرد تا با روشن بودن میزان بودجه، برنامه‎ریزی دقیق‌تری انجام شود و بتوان گام مثبت و موثری در راستای حل مشکلات شهری برداشت.
وی عنوان کرد: شورای پنجم باید شورای کاری باشد و از این رو تشکیل کمیسیون‌هایی در شورا بیش از پیش ضرورت می‌یابد؛ بنابراین می‎توان از تخصص دانشگاهیان و نیروهای متخصص بهره‎مند شد و هر لایحه و طرحی قبل از ارائه در صحن علنی شورا باید به تصویب اعضای کمیسیون برسد.
بهشتی با اشاره به این که مرکز پژوهش‌های شورا باید در شورای پنجم راه‎اندازی شود، بیان کرد: این مرکز همان رسالت مرکز پژوهش‌های مجلس را بر عهده دارد. از آن جایی که جای تحقیقات علمی و پژوهشی در شورا بسیار خالی است این خلا باید در دوره‎ی بعدی پر شود.
وی افزود: کلیه‎ی برنامه‎ریزی‌ها و مطالعات باید بر اساس پژوهش‌های علمی باشد و از این رو تاسیس دفتر آمار و اطلاعات اقتصادی به عنوان دیتا بیس نیز باید مد نظر باشد.
وی تاکید کرد: به طور کلی بینش مدیریتی در شورای پنجم باید از حالت سخت افزاری به حالت نرم افزاری تبدیل شود و توسعه‌ی شهری صرفا در توسعه‎ی فیزیکی خلاصه نشود.
منتخب پنجمین دوره از شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: کرامت انسانی و عدالت از جمله ارزش‌هایی هستند که باید در توسعه‎ی شهری حفظ شوند و چاره‎ای نیز برای افزایش نشاط اجتماعی در کنار توسعه‎ی فیزیکی شهر اندیشیده شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز