روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 75
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,413
وضعیت نامطلوب صادرات خدمات فنی مهندسی در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی تاکید کرد: صادرات خدمات فنی مهندسی در آذربایجان شرقی از وضعیت خوبی برخوردار نیست.
مهندس علی طوماری در سمینار آموزشی چالش های فراوری صادرات خدمات فنی و مهندسی در تبریز اظهارکرد: توسعه‌ی خدمات فنی و مهندسی و صادرات دانش بنیان می تواند جایگزین مناسبی برای صادرات نفتی باشد. ظرفیت خدمات مهندسی از آنچه که می بینیم، بسیار بالاتر است و نیم میلیون مهندس متخصص متعهد در کشور می توانند بستر  لازم برای تحقق این امر را فراهم کنند.
وی افزود: کشور ما در حال حاضر با مشکل صادرات خدمات فنی و مهندسی مواجه است و آذربایجان شرقی نیز در این مورد چندان موفقیت آمیز عمل نکرده و تلاش ها برای رسیدن به سطح مطلوب است. کشورها در حال حاضر بر اساس صادرات نرم افزاری فعالیت می کنند و این نوع از صادرات، ارزش افزوده‌ای به شمار می‌آید.
وی بیان کرد: آموزش مهندسان و فارغ التحصیلان از جمله راهکارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که دانش آموختگان ما اطلاعت زیادی از نحوه ی صدور خدمات مهندسی ندارند.
طوماری در ادامه با بیان این که رکود مسکن با رکود اقتصاد مساوی است، گفت: در سال ۹۲ حدود شش میلیون متر مربع ساخت و ساز در سطح استان داشتیم که این میزان در سال ۹۳ به چهار میلیون متر مربع و در سال گذشته به دو میلیون متر مربع کاهش یافته است و در سال هایی که در اوج بودیم، سالانه حدود ۱۲۰ میلیون مترمربع در سطح کشور ساخت و ساز وجود داشت و طبق پیش بینی ها با وضعیت فعلی در آینده نیز با روند کاهشی مواجه خواهیم شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز