روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 568
  • 745
  • 1,381,992
وظیفه‌ای که روزنامه‌ها به شبکه‌های اجتماعی سپردند

مدیرعامل ایرنا می‌گوید: روزنامه‌ها به دلیل بُعد مکانی و زمانی که دارند، ماهیتشان را برای انتشار اخبار از دست داده‌اند و اغلب مواقع به گزارش خبری، تحلیلی و تفسیر یک موضوع می‌پردازند.
روزنامه‌ها در جمعه‌ها و روزهای تعطیل، منتشر نمی‌شوند. آن‌گاه وقتی صبح شنبه یا پس از تعطیل روی دکه می‌آیند، گاهی تا ۴۸ ساعت از زمان رویدادی که شبکه‌های اجتماعی، مفصل به آن پرداخته‌اند، گذشته است؛ اتفاقی که در روزهای گذشته و در مورد دو خبر «انفجار در حله» و «برخورد دو قطار در سمنان» تکرار شد.
حال اینکه رسانه‌های مکتوب چگونه می‌توانند جاماندگی از این خبرها را در روزهای بعد از حادثه جبران کنند، نکته‌ای است که ایسنا در گفت‌وگو با محمد خدادی، مدیر عامل ایرنا به بحث گذاشته است.
خدادی درباره‌ی نقش شبکه‌های اجتماعی در کم‌رنگ شدن بعد خبری مطبوعات گفت: شبکه‌های اجتماعی یک جریان دوطرفه‌ی خبری هستند که مخاطب هم می‌تواند خبر را منتقل کند و هم قدرت انتخاب دارد؛ بنابراین روزنامه‌ها در انتقال خبر نقشی ندارند اما در حوزه تحلیل، تفسیر و جمع‌بندی گزارش خبری نقش فعالی ایفا می‌کنند.
این مدیر رسانه در ادامه تاکید کرد: اغلب روزنامه‌ها در شبکه‌های اجتماعی کانال دارند و ظرفیت آنلاین را در اختیار دارند و می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
او درباره محتوای مطبوعات بیان کرد: مطبوعات باید به سمت تحلیل، تفسیر و جمع‌بندی اطلاعات بروند تا بتوانند مقابل شبکه‌های اجتماعی کار تازه‌ای برای خودشان تعریف کنند و به حیات خود ادامه دهند، زیرا وظیفه انتقال اطلاعات از روزنامه، رادیو و تلویزیون به سمت شبکه‌های اجتماعی سوق پیدا کرده است.
خدادی درباره‌ی ویژگی این شبکه‌ها گفت: این شبکه‌ها بعد زمانی و مکانی ندارند چراکه در زمان وقوع حادثه، تلفن و شبکه‌ها در اختیار ما هستند، اما روزنامه‌ها باید چاپ شوند تا در جریان خبر قرار بگیریم.
خدادی درباره ی چالش‌های انتشار خبر در فضای مجازی هم گفت: مشکل فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منبع خبر است که این امر چالش جدیدی را ایجاد کرده است؛ زیرا شبکه‌های اجتماعی بدون این که از صحت خبری اطلاع داشته باشند آن را منتشر می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز