روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 308
  • 807
  • 1,127,795
وقتی تلگرام رسانه میشود

منصوریجهان مدرن را از یک زاویه دید میتوان، محملی برای نزاع انتخاب ها و محدودیت ها دانست.
از یک سو با افزایش امکانات دامنه انتخاب های بشری افزایش می یابد اما در عین حال زمینه برای بهره برداری غلط از این امکانات نیز فراهم تر است.
مثلا همین تلگرام سبب افزایش وسعت و سرعت انتقال اطلاعات شده اما اگر نیت صاحبان این تکنولوژی ناصحیح باشد زمینه بزرگی برای سو استفاده ها و ترویج ناهنجاری ها هم میتواند باشد.
راه دور نرویم در همین تبریز خودمان
از هفته پیش، خبری در خصوص استفاده از فاضلاب خام برای آبیاری زمین های کشاورزی منطقه غرب تبریز در کانال های تلگرامی منتشر گردیده بود.
در بادی امر، با توجه به سابقه موضوعات این چنینی در سنوات قبل، این اخبار موجب نگرانی و تشویش خاطر بسیاری از مخاطبین میگردد و نتیجه پخش این اخبار لاجرم کاهش میزان خرید از محصولات آن ناحیه میشود و در نهایت کاهش قیمت زمین های آن منطقه خروجی نهایی این چرخه های رسانه ای خواهد بود .حال ماجرا را از یک زاویه متفاوت نگاه کنیم.
عده ای با نیت کاهش قیمت های زمین زراعی دست به انتشار چنین شایعاتی میزنند و خروجی داستان همچنانکه دیده شد به ضرر مالکین زمین های کشاورزی تمام میشود و اینجاست که دست های پشت پرده برای تصاحب غنیمتهای این جنگ رسانه ای وارد کار میشوند تا زمین های کشاورزی رهاشده را به قیمت های نازل برای توسعه صنایع خود خریداری نمایند.
موضوعی که در تماسم با مسئولین چند نهاد مرتبط با موضوع ، نه تنها رد نشد بلکه مورد تایید هم قرار گرفت.
پدیده هایی که با آن مواجهیم به قدری پیچیده و وسیع شده اند که برای پرداختن به آنها ظرایف و دقت های زیادی لازم است .
نتیجه آنکه امروزه رسانه ای مانند تلگرام، تبدیل به شمشیر دولبه موثری شده است که اگر صاحبان آن یا تحلیل جامعی از موضوعات نداشته باشند یا خدای ناکرده دل در گرو سو استفاده از قدرت رسانه ای خویش داشته باشند زمینه ساز بروز فسادهای غیرقابل جبرانی خواهد گردید.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز