روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 65
  • 841
  • 1,328,798
ولایتی: پزشکی بیشترین نیاز را به معنویت و اخلاق دارد

علی اکبر ولایتی با تاکید بر توجه به معنویت و اخلاق در رشته علوم پزشکی به طور خاص تاکید کرد: هیچ رشته ای مانند پزشکی این مقدار نیاز به معنویت ندارد.
علی اکبر ولایتی در دومین آیین یکپارچه دانش آموختگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهمیت این مراسم برای آغاز مسیری مهم و قابل توجه در خدمت رسانی به مردم افزود: در علوم پزشکی نمی توان گفت که فردی فارغ التحصیل شده است بلکه تلاش او برای کسب علم در این زمینه همواره ادامه دارد و بی تردید در پزشکی و علوم پزشکی در دو موضوع یکی در آموختن علم و تجربه و دیگری در رشد اخلاق و معنویت فراغت نداریم.
ولایتی با تاکید بر توجه به معنویت و اخلاق در این رشته به طور خاص تاکید کرد: هیچ رشته ای مانند پزشکی این مقدار نیاز به معنویت ندارد و اگر به متون قبلی حکما و اطبا نگاه کنیم می بینیم در لابلای توصیه آن ها مسایل معنوی و اخلاقی موج می زند و بخش جدا ناشدنی از پزشکی است.
ولایتی در ادامه بخش هایی از مقاله چهارم حکیم سمرقندی را ارائه و ضمن آن بر حفظ سلامتی قبل از درمان تاکید کرد.
استاد پیشکسوت پزشکی و چهره ماندگار پزشکی خطاب به دانش آموختگان گفت: امیدوارم شما که در رشته های مختلف علوم پزشکی درجه ای از علم را طی کرده اید به مراتب بالاتر برسید و طبابت شغلی معنوی است و در صراط مستقیم اگر قرار گیرد؛ مردم با او همراه می شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز