روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
ویزا دادیم ، ایــــرانی‌ها خودشان نیامدند

فدراسیون شطرنج عربستان مدعی شد که ویزای همه شطرنج بازان ایرانی و قطری برای شرکت در جام جهانی شطرنج صادر شده است.
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از الریاض، جام جهانی شطرنج به میزبانی عربستان برگزار خواهد شد. در روزهای اخیر خبرهای زیادی درباره اجازه ندادن عربستان برای شرکت شطرنج بازان ایرانی و قطری در این رقابت بزرگ به گوش می‌رسید.
فدراسیون شطرنج عربستان اعلام کرد که آنها مشکلی برای حضور شطرنج بازان ایرانی و قطری برای حضور در این رقابت ندارند بلکه این خود ایرانی‌ها و قطری‌ها هستند که بعد از مشورت با حکومت خود تصمیم گرفته‌اند که در این رقابت شرکت نکنند.
روزنامه الریاض عربستان نوشت که فدراسیون جهانی شطرنج هم تلاش‌های عربستان برای میزبانی را ستوده است. این روزنامه عربستانی نوشت: “فدراسیون جهانی شطرنج در بیانیه‌ای که صادر کرد دروغ پردازی قطری‌ها و سم پراکنی ایرانی‌ها را بر ملا کرد. ویزای همه شطرنج بازان ایرانی و قطری صادر شده است، اما خود آنها تصمیم گرفتند که در این رقابت شرکت نکنند. ما به کشور قطر پیشنهاد دادیم که به خاطر حفظ امنیت شطرنج بازان این کشور با پرچم فدراسیون جهانی شطرنج در این مسابقات شرکت کنند، اما آنها چنین پیشنهادی را رد کردند”.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز