روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 680
  • 771
  • 1,434,316
و اینک بیزنس در سوریه

ابوحسین: پاسخ به گستاخی های اسرائیل، عن قریب

و اینک بیزنس …
سوریه موضوع پیچیده ای است که تاکنون برای افکار عمومی اقناع مناسب و شایسته ای نسبت به حضور ایران در این کشور انجام نپذیرفته است. بخش مهمی از افکار عمومی از خود می پرسند خروجی حضور ایران در سوریه چیست؟ اما متاسفانه نخبگان سیاسی و امنیتی نیر تلاش مناسبی انجام نداده اند تا این پیام را به جامعه منتقل نمایند که حضور در سوریه هم منافع امنیتی ایران را و هم منافع مادی ایران را می تواند و توانسته است تامین کند.
شورای اخیر ادرای استان آذربایجان شرقی و سخنانی که در آن مطرح شد، از معدود تلاش های عملی برای اقناع افکار عمومی بود.
ایران نقش مهمی در بحران سوریه داشت بطوریکه ملت و دولت این کشور خود را مدیون ایران می دانند . این بخشی از روایت سردار عابدین خرم در شورای اداری استان بود که با دعوت استاندار آذربایجان شرقی به منظور جلب مشارکت دستگاههای اداری استان ، تجار و صنعتگران برای حضور در بازار بازسازی سوریه تشکیل شده بود.
خرم فرماده سپاه عاشورا با اذعان بر اینکه در ورودی بازار دمشق، عکس حامد جوانی را خود مردم سوریه نصب نموده اند که پیام مهمی به دنیا دارد، یعنی پیام قدر شناسی.
هفت سال پیش، من خودم در فرودگاه دمشق اسیر شدم ، اما چند روز پیش برای بازدید به مرز عراق و اردن در سوریه رفته بودیم این یعنی اینکه ما ماندیم و دشمنان ما شکست خوردند. وی در خصوص بازسازی سوریه اظهار داشت : استان ما در پشتیبانی از محور مقاومت در سوریه مقام اول کشور را اخذ کرده بود و امروز با همان روحیه باید در سازندگی سوریه مقام نخست باشیم و قطعا این سازندگی می تواند منشا درآمدزایی باشد. وی به پذیرش مسئولیت بازسازی شهر زینبیه سوریه توسط سپاه عاشورا و انتخاب خود بعنوان بلدیه افتخاری این شهر اظهار امیدواری کرد، نخستین کاروان اقتصادی مردمی را برای بازدید از این شهر سامان دهیم.
خرم در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار امیدواری نسبت به ثبات موجود در کشور گفت: باید در برابر توطئه های امریکا با روحیه دهی به مردم و هوشیاری در مقابل پازل های دشمن ، بایستیم و دست به دست هم دهیم تا در خدمت محرومین استان باشیم.
حسن نوعی اقدم، فرمانده قرارگاه حضرت ابوالفضل (ع) سوریه که به دستور سردار قاسم سلیمانی مامور بازسازی سوریه شده است سخنران ویژه این مراسم بود.
وی در ابتدای سخنان خود، با اشاره به شرایط عمومی کشور گفت: فشار امریکا همین بود. آنها بیش از این توانی برای فشار برای ایران ندارند. آمریکا در سوریه از ما شکست خورد و اگر می بینید ترامپ مجبور به خروج از امریکا شده است مطمئن باشید موضوع هزینه و .. نیست. آنها از ترس ایران سوریه را رها کرده اند.
نوعی اقدم با اشاره به موفقیت های نظامی ، سیاسی ایران در سوریه اظهار کرد: ما در مقابل آمریکایی ها و اروپایی ها پیروز شدیم. من شخصا با آمریکایی ها جنگیدم و کمر آنها را به زمین زدیم. ما حلب را آزاد کردیم، ما به مرز اردن و عراق رسیدیم و همه اینها علیرغم خواست آمریکایی ها بود. ما در دنیا از هیچ کس برای رفتار خود اجازه نمی گیریم.
پیام اسرائیل
ابوحسین (نوعی اقدم) گفت : در بحبوحه جنگ، وقتی اسرائیل مواضع ما را زد ، رهبری دستور داد اسرائیل را سرجایش بنشانید. به دستور ایشان ۵۰ موشک به عمق ۴۵ کیلومتری اسرائیل شلیک کردیم و ۱۸ نقطه حیاتی آنها را زدیم .آنها فهمیدند که با کسی شوخی نمی کنیم و سریعا از طریق ژنرال روس پیغام فرستادند که لطفا دیگر با ما کاری نداشته باشید ماهم با شما کاری نداریم. این یعنی اقتدار بی نظیر ایران در منطقه. سنگر خود من در منطقه ، در یک کیلومتری اسرائیل است و آنها فقط ما را نگاه می کنند و جرات دست از پا خطا کردن را ندارند.
وی با اشاره به ماجرای درخواست روسیه از ایران برای خروج از سوریه نیز گفت : آمریکایی ها تمام توان خود را خرج اخراج ایران از سوریه صرف کردند ، ابتدا مواضع ما را زدند، جواب نگرفتند، بعد به روسیه متوسل شدند و بازهم جواب نگرفتند. روس ها گفته بودند ایرانی ها از کسی اجازه نمی گیرند. و خوشبختانه آن کسی که اخراج شد آمریکا بود چرا که تا کنون در هر کشوری هم ما بوده ایم هم آمریکا، این آمریکا بوده است که ملزم به انتخاب رفتن شده است.
عمق بخشی با بیزنس
نوعی اقدم در سخنان بی پرده خود در خصوص بازسازی سوریه اظهار داشت. زمانی که سفره جنگ بود مردم ما پیشقدم بود، حالا که موضوع منفعت مادی از بابت بازسازی است این حق ماست که در صف اول باشیم. وی به خاطره ای از اسد اشاره کرد و گفت : در موضوع بازسازی ، اروپایی ها چندصد میلیون یورو هدیه به اسد فرستادند تا بازسازی را به آنها بدهد اما اسد قبول نکرد و گفته بود در بازسازی ابتدا ایران. اگر ایران در زمینه ای حضور نداشت ، آن وقت نوبت بقیه است.
وی با تاکید بر فرصت بی نظیری که برای قطب صنعتی ایران پدید آمده است با اشاره به هماهنگی های تراز بالا در دولت ، اظهار داشت: همه چیز برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در سوریه آماده است. حالا نوبت بیزنس است . با همان روحیه ای که مقاومت کرده ایم با همان روحیه هم وارد کار تجاری و اقتصادی این کشور خواهیم شد.
بعضی ها می گویند آیا اکنون شرایط برای سرمایه گذاری در سوریه مهیاست ، من می گویم دل را باید به خود خدا سپرد و مطمئنم خدا خودش در این راه کمک خواهد کرد. البته در اینجا مساله بیزنس است . تجار و کارآفرینان بیایند ببینند اگر منفعت آنها تامین شد، کار کنند اگر نه که هیچ.
وی به درستی اظهار کرد اگر موضوع سرمایه گذاری و بازسازی را به مردم نگوییم ، بعدا متهم به این خواهیم شد که فقط در هزینه های سوریه ما در خط مقدم بودیم و در نفع اقتصادی کسان دیگری استفاده کردند.
نوعی اقدم به شرایط بکر اقتصادی سوریه نیز اشاره کرد و گفت : برای راحتی حضور سرمایه گذار کاری می کنیم حتی پاسپورت آنها نیز مهر نخورد .
با جان و دل آماده ایم
استاندار آذربایجان شرقی در حسن ختام این شورا، در سخنان کوتاهی از آمادگی همه جانبه مدیریت استان برای حضور در این فرایند مهم خبر داد و گفت : در اولین فرصت هیئتی اقتصادی تجاری را راهی سوریه خواهیم نمود. وی از مسئول اتاق بازرگانی و هم چنین معاونت اقتصادی استاندار خواست تادر دفاتر خود میزی بنام سوریه تشکیل دهند تا امورات این مبحث به صورت رسمی و جدی پیگری شود.
پاسخ کوبنده به اسرائیل ، عن قریب
نوعی اقدم در پاسخ به سئوال خبرنگار ساقی آذربایجان در خصوص حملات اخیر اسرائیل به مواضع ایران در سوریه و هدف قرار دادن یگان هاو مهمات نظامی کشورمان اظهار کرد : پاسخ قاطعانه ای به این حملات خواهیم داد. از او در مورد زمان این انتقام سئوال کردیم که پاسخ داد: بنویس عن قریبا پاسخ گستاخی های اسرائیل را پشیمان کننده تر خواهیم داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز