روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 121
  • 857
  • 1,393,414
یاشاسین شهرداری تبریز

آنهایی که از طریق بلوار خاوران به سمت شهر ییلاقی و خوش آب و هوای باسمنج تردد می کنند یقیناً با بلوار شهدای غواص که اخیرا تبدیل به جاده دو بانده گردیده آشنا هستند. این جاده تا دو سه سال پیش مسیری معمولی و قدیمی و با آسفالت نه چندان مناسب و با سراشیبی تند به نام) آغ یوقوش ( و پیچی خطرناک در نزدیکی منبع آب بود و آنهایی که سن بالائی دارند به یادشان می آید که این مسیر در ایام دور مسیر حرکت تبریز به سمت تهران بود که بعد از احداث مسیر فعلی شهر باسمنج از جاده اصلی کنار ماند و عملاً مسیر یاد شده به فراموشی سپرده شد. مسیر مذکور حجم ترافیک نسبتا زیادی دارد و در ایام تعطیل بخصوص روزهای جمعه از شلوغی زیاد و ااحتمال تصادف خودرو ها رنج میبرد. تا اینکه با توجه به احداث شهرک خاوران، شهرداری تبریز آستین همت بالا زده و مسیر مذکور را به جاده ای دو بانده با حاشیه های فضای سبز تبدیل نمود که جا دارد از شهرداری تبریز به خاطر اجرای این پروژه خوب وبا ارزش تشکر و قدر دانی شود هر چند که دیر باشد.
اما آنچه که موجب تقریر این مطلب شده نه اجرای مسیر یاد شده بلکه دو بانده نمودن مسیر ورودی خاوران به سمت شهر باسمنج و بخصوص اجرای تقاطع سه راهی از سمت اهر می باشد.
کسانی که در سالهای گذشته در آن مسیر تردد داشتند بخوبی از وجود تقاطع ناامن، غلط و غیر کارشناسی در آن محل آگاهند که بین مردم به تقاطع) نی نیم نجه الیم ( معروف بود که یکی از دست پخت های اداره راه و ترابری استان البته در آن موقع بود که تصادف های عدیده و وحشتناکی را موجب بود اکنون شهرداری منطقه ۹ با مدیریت خوب و شایسته آقای مهندس شاهوردی و همکارانش توانستند تقاطعی کارشناسی شده و درخور توجه در محل یاد شده اجرا نمایند که باز قابل تقدیر و مورد سپاس مردم قدر شناس آن منطقه می باشد و جا دارد که ضمن تشکر از جناب آقای دکتر نجفی شهرار محترم تبریز و اعضای محترم شورای شهر تبریز وجود نیروهای متعهد و خلاق چون شهردار منطقه ۹ را به آقای شهردار تبریز تبریک گفت. شاید این جمله موجب تکدر خاطر بعضی از مسئولین را فراهم کند اما انتقاد کردن صرفا در جهت یاد آوری و رسیدن به تعالی در امورات، نه تنها بی احترامی نیست بلکه شاید تلنگری باشد برای خدمت به مردم در زمانی که پشت میز مسئولیت نشسته ایم. اگر تقاطع قبلی را که اداره راه و ترابری وقت اجرا نموده با تقاطع فعلی که شهرداری اجرا نموده مقایسه کنیم و اینکه در هر دو حالت محدوده پروژه یکی بوده و تغییرات خاصی از نظر وسعت پروژه انجام نگرفته است آنوقت ارزش کار شهرداری مشهود و عدم توجه طراحان و مجریان قبلی تقاطع مذکور معلوم میشود. اداره راه و ترابری استان نه تنها در تقاطع قبلی حتی در تقاطع سه راهی اهر نیز متاسفانه کوتاهی نموده و نتوانسته مشکلات ترددی در پروژه را حل نماید که یکی از آنها خروج جاده ورودی از باسمنج به سمت تهران می باشد که میبایستی مسیر طولانی و درازی را به صورت رفت و برگشت پیمود و نهایتا از قوسی ناهمگون وارد جاده شد بهر حال انجام این پروژه نشان میدهد که برای مسئولین ذیربط مردم چقدر اهمیت دارد و امنیت عبور و مرور مردم در حیطه عملکرد مسئولین چقدر مهم است و اصولاً باید همه متعهد باشیم که کار کارشناسی شده توسط اهل فن می تواند کاری ماندگار و قابل قدردانی باشد، امیدواریم که مردم نیز با رعایت مقررات راهنمائی و رانندگی به سلامتی از این پروژه استفاده نموده و قدردان زحمات شهرداری منطقه ۹ و شهر باسمنج و پرسنل خدوم راهنمائی و رانندگی منطقه شان باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز