روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 284
  • 826
  • 1,439,550
٧ میلیون کارگر ساختمانی و فصلی مشمول سهام عدالت شدند

علی طیب نیا گفت:
در دولت یازدهم حدود ٧ میلیون کارگر ساختمانی و فصلی مشمول سهام عدالت شدند و به این ترتیب تعداد مشمولان به ۵٠ میلیون نفر رسید.
وزیر اقتصاد علی طیب نیا، در مراسم رونمایی طرح ساماندهی سهام عدالت بیان کرد: این جلسه به منزله به رسمیت شناختن حقوق مالکانه ۵٠ میلیون ایرانی در بنگاه های اقتصادی کشور است.
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد بیان کرد: امسال سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است. مردمی و عدالت محور بودن از ویژگی های اقتصاد مقاومتی است و برنامه مردمی کردن اقتصاد ملی یکی از برنامه های ١٢ گانه اقتصاد مقاومتی است که توسط وزارت اقتصاد پیگیری می‌شود.
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد بیان کرد: این مراسم نقطه شروع ساماندهی طرح توزیع گسترده سهام بین مردم و تعیین تکلیف وضعیت سهام و تعیین چگونگی بهره مندی مردم از سود سهام است.
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد بیان کرد: وقتی از ساماندهی سهام عدالت صحبت می کنیم منظور این است که وقتی دولت یازدهم کار خود را شروع کرد، ارزیابی های ما نشان می‌داد طرح توزیع سهام عدالت که ٨ سال از آن مَی گذشت با مشکلات بسیاری رو به رو بود و تحقق آزادسازی سهام عدالت ممکن نبود. بنابراین با دستور رئیس جمهوری و ارایه دستورالعمل در اختیار وزارت اقتصاد گرفت و ما هم با مشورت کارشناسی به راهکارهایی رسیدیم.
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد همچنین بیان کرد: همچنین مجموعه اقداماتی انجام دادیم که سود سهام مشمولان به حساب آنها واریز شود. درباره وضعیت ملی سهام عدالت باید بگویم که سال ١٣٩۴ پایان ۱۰ ساله دولت است که باید پس از آن سود واریز شود. در گذشته سود سهام به خزانه واریز شده که در حدود ٢٢ هزار میلیارد تومان بوده و حدود ٣.۵ هزار میلیارد تومان هم باید بابت امسال واریز شود. ولی با پایان این ۱۰ سال سود حاصل از فعالیت شرکت‌ها دیگر به حساب خزانه واریز نشده و بعد از مجمع این شرکت‌ها سود به حساب سهام داران واریز خواهد شد.
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد ادامه داد: همچنین مشمولان کمیته امداد و بهزیستی و یک گروه از روستائیان و عشایر مشمول تخفیف ۵٠ درصدی هستند که از آن بهره مند خواهند شد.
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد ادادمه داد: با تلاش گسترده سامانه الکترونیکی طراحی و اقدامات لازم انجام و اکنون با اطلاعات به روز شده آماده ارایه خدمت به مشمولان سهام عدالت هستیم. این سامانه صورت وضعیتی از دارایی مشمولان را به آن‌ها می‌دهد که نشان می‌دهد ارزش اولین سهم چقدر بوده و چقدر در ۱۰ سال بابت آن سود پرداخت شده است.
علی طیب نیا، وزیر اقتصاد همچنین بیان کرد: مشمولان فرصت دارند در صورت تمایل باقی ارزش سهام خود را پرداخت و مالک ١٠٠ درصد شده و سود آن را دریافت کنند وگرنه می‌توانند چیزی معادل دو برابر ارزش اولیه سهام خود سود دریافت کنند و زمان پرداخت از اواخر سال ١٣٩۶ است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز