روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 487
  • 769
  • 1,387,489
پارک آبی خاوران یکی از پروژه های عظیم تفریحی تبریز ۲۰۱۸

طرح مجموعه تفریحی موج های خاوران که در دی ماه سال ۹۴ ساخت آن شروع شد، با گذشت ۱۸ ماه از آغاز پروژه، با دستور اکید شهردار ساخت آن با شدت هرچه بیشتر از سر گرفته می شود.
به گزارش شهریار، این مجموعه تفریحی و اقامتی عظیم، در زمینی به مساحت ۴ هکتار در شهرک خاوران است که شامل پارک آبی، مسجد آبی ، هتل و بسیاری از امکانات فرهنگی و تفریحی دیگر است.
پارک آبی ، در زیربنای به وسعت ۳۰ هزار متر مربع، بزرگترین طرح مجموعه موج های خاوران است که به صورت سرپوشیده و کاملا مدرن در حال احداث است.
پروژه ی پارک آبی، در چند ماه گذشته با تاکید شهردار ، سرعت عملیاتی شدن آن شدت یافته و برای تکمیل نهایی آن بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۸ احداث پارک آبی خاوران به بهره برداری برسد.
خرید دستگاه ها و سرسره های آبی متنوع و بی نظیر از شرکتwhite water کانادا این پارک را تبدیل به یکی از بی نظیر ترین پارکهای آبی خاورمیانه می کند.
شایان ذکر است؛ در ساخت این مجموعه کم نظیر از شرکت بین المللی آبی white water کانادا به عنوان مشاور طرح استفاده شده است که طبق استانداردهای مقرر این شرکت، می بایست طبقه زیر زمین به قسمت تاسیسات پارک آبی تخصیص یابد تا خدمات و تعمیرات احتمالی فورا و بدون حضور تعمیر کاران در داخل مجموعه انجام شود .
گفتنی است؛ در فازهای تکمیلی این پروژه امکانات و زیرساخت هایی چون هتل ۵ ستاره با زیربنای ۲۸ هزار متر مربع، مراکز متعدد خرید ، تالارها و سالن های همایش ، سینمای ۶ بعدی ، رستوران ، کافی شاپ ، تالارهای عروسی، کتابخانه، شهربازی سرپوشیده و پیستهای کارتینگ و پاتیناز و پیست اسب سواری، سالنهای متعدد ورزشی، اسنو پارک، مسجد آبی و دیگر امکانات رفاهی و تفریحی پیش بینی شده است.
در کنار این پارک آبی، مسجد آبی نیز احداث خواهد شد که این مسجد به عنوان نماد تبریز و فیروزه جهان اسلام مطرح است . هدف احداث این مسجد آبی تبدیل شدن آن به نماد تبریز و برگزاری اجلاس و گردهمایی های کشور های اسلامی در این مسجد می باشد که ۱۴ ستون به عنوان نماد ۱۴ معصوم در این مسجد آبی احداث خواهد شد.
طرح مسجد آبی به عنوان نخستین مسجد آبی جهان با کلیت ۹۰ درصد آب در بخش های مختلفی مانند نما، مناره‌ها، گنبد، دیوارها، پله‌ها و دیگر بخش‌های معماری آن می باشد.
این مسجد بدون ستون بوده و اولین مسجد بدون ستون جهان میباشد که به احترام ۱۴ معصوم ۱۴ تا رواق دور تا دور مسجد واقع خواهند شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز