پارک علم و فناوری، حلقه واسط ارتباط صنعت و دانشگاه سرمایه گذاری

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: پارک علم و فناوری، حلقه واسط ارتباط صنعت و دانشگاه است و اگر تا حالا به دنبال جذب فناوری بودیم الان به دنبال ارتباط صنعت و دانشگاه ، کارآفرین و سرمایه گذار باشیم.
علی جهانگیری در مراسم تکریم و معارفه رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه صنعت تنها با تولید محصولات دانش بنیان اتفاق می افتد، گفت: مولفه اقتصادی کشور باید مبتنی بر تولیدی باشد که توانایی رقابت در سطح جهانی را داشته باشد و این تولید نیز باید بر مبنای دانش باشد. توسعه اقتصادی و صنعتی در برخی کشورها به صورت تکاملی رخ داده است اما کشورهایی که از ابتدا شاهد این تکامل نبوده اند سعی کرده اند آگاهانه و با برنامه به توسعه دست یابند.
وی با تاکید بر اینکه با حضور منطقی دولت می تواند این توسعه را سرعت ببخشد،اظهار داشت: در آذربایجان شرقی ، بخش دولتی به دنبال نظارت و سرعت بخشی است.در استان به دنبال انسان های خلاق و کارآفرینان هستیم نه به دنبال ایجاد ساختمان های جدید و افزایش بروکراسیهای اداری،زیرا لازم است اکوسیستم نوآوری به درستی شکل گیرد.
وی با اشاره به اینکه با پول نمی توان اکوسیستم ایجاد کرد، گفت:این علم است که پایه و اساس تشکیل اکوسیسم نوآوری خواهد بود.
جهانگیری ضمن تشکر از زحمات آقای پورفیض در دوران ریاست سابق پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، گفت: امیدوارم مدیریت جدید این بخش کار را جدی بگیرد.
وی افزود: متاسفانه هنوز در استان نتوانستیم سرمایه گذاران را با عرصه جدید سرمایه گذاری در نوآوری آشنا کنیم.
وی با اشاره به اینکه استان ظرفیت تبدیل به یکی از قطب های اقتصادی دانش بنیان را دارد، گفت: آذربایجان شرقی نسبت به کشورهای همسایه ارمنستان ، عراق ، ترکیه قدرت بیشتری در این حوزه دارد و می تواند قطب اقتصاد دانش بنیان شمالغرب کشور شناخته شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از