روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 484
  • 906
  • 1,359,547
پاسخ مسئولان

جناب آقای برزگر جلالی
مدیر مسئول محترم
روزنامه ساقی آذربایجان
سلام علیکم
با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد ، احتراما با عنایت به مطلب مندرج در صفحه اول روزنامه ساقی آذربایجان به شماره ۱۴۷۸ در مورخه ۲۴ بهمن ماه سال جاری با عنوان : جمعه با شکوه در تبریز اما… ؟! جوابیه ی زیر ارسال می شود . لذا مقتضی است طبق قانون ۲۳ مطبوعات در راستای تنویر افکار عمومی جوابیه ی ارسالی در همان صفحه و ستون در شماره بعدی درج گردد .
با توجه به رسالت اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی جهت آگاهی بخشی و تبلیغ و ترویج فرهنگ حسنه وقف در رسانه ها و نشریات مکتوب ، در انتشار ویژه نامه علم صرفا آگهی و رپورتاژ دهنده مطالب مربوط بوده است .
شایان ذکر است تمامی مطالب منتشره توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در این ویژه نامه در حوزه ی موضوعات تبلیغ و ترویج فرهنگ غنی وقف بوده که شامل بیانات ارزشمند بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ( ره ) و همچنین منویات مقام معظم رهبری ( دام عزه ) بوده است و شامل برخی سخنان ارزشمند مسئولان استانی با عناوین ذیل :
“مردم بیش از گذشته به وقف توجه می کنند
( نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی )
“سنت حسنه ی وقف به سمت نیازهای جامعه هدایت شود
( استاندار محترم آذربایجان شرقی )
“مردم سالاری دینی تبلور اصلی انقلاب اسلامی است ( مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ) بوده است و همچنین شامل مطالبی در راستای اطلاع رسانی در باب ویژه برنامه های دهه ی مبارک فجر انقلاب اسلامی در مساجد و آستان مطهر امامزادگان (ع) استان بوده که از جانب رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو تبریز بیان شده که کاملا روشن و مبرهن است . با این تفاسیر روزنامه ساقی آذربایجان ، با چه ادلّه و اهدافی تمامی مطالب منتشره در ویژه نامه ی مربوط را به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نسبت داده و این نهاد انقلابی ، فرهنگی و ولایی را به استهزا دولت متهم مینماید !؟
بدیهی است ، بر اساس قانون مطبوعات ، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان حق شکایت از روزنامه مذکور را برای خود محفوظ داشته و در زمان مقتضی اقدام قانونی لازم در این خصوص به عمل خواهد آمد .
رحیم عبدالجباری
مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی

ساقی آذربایجان: ضمن تشکر از روابط عمومی اداره اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در ارسال جوابیه نکاتی چند متذکر میشود:

۱_ امروز پس از ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و حوادث و رویدادهای مختلف ، ملت ایران از چنان بصیرت بالایی برخوردار هستند که میتوانند در خصوص عملکرد مسئولان در هر رده مدیریتی قضاوتی منصفانه و درست داشته باشند و اینکه اداره اوقاف در یک ویژه نامه ای که زیر آن نوشته شده : با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی همراه با آرم این اداره و در کنار مطالبی که در خصوص وقف و … درج گردیده مطالب دیگری در حجم نصف کل ویژه نامه در استهزاء دولت با این عناوین نوشته شده است آیا میتوان به نیت خیر آن اداره که از بودجه دولت ارتزاق نموده و در نقد هدفدار و نامربوط دولت اسلامی مطلب مینوسداطمینان کرد؟ مطالبی با این عناوین:
*حماسه ایرباس ! ( همراه با کاریکاتور)
*عینک برجام بین ! با این آغاز شعرگونه مطلب : عینک من دهد مرا مژده که نشد کلید تو گشایش درها / ای کاش نبودی دلواپس این نگاهها که نباشند دلواپسان محرم ز اسرارها
*از آفتابه و آبگوشت بزباش تا سانتریفیوژ و موشک بالستیک
*پیرمردها نباید برای ملت جوان تصمیم بگیرند !
*کارکاتور با محتوای تمسخرآمیز باخت ایران در برجام و ….
۲_ اما اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان که وظیفه ذاتی و قانونی آن از عنوانش پیداست چگونه و با چه هدفی اقدام به حمایت از انتشار یک ویژه نامه خاص ! برای حمله به دولت و آن هم برنامه ریزی برای توزیع در مراسم راهپیمایی مردم در روز ۲۲ بهمن مینماید جای بررسی و رسیدگی از سوی نهادهای مسئول میباشد.
۳_ یقینا دخالت ادارات دولتی در امور سیاسی نه تنها خلاف شرع مقدس میباشد بلکه بر خلاف نص صریح قانون بوده و هر گونه هزینه از بیت المال برای اینگونه امور غیرمرتبط با شرح وظایف یک نهاد دولتی ایراد شرعی و قانونی دارد که انتظار از روحانیت و علمای محترم این اداره کل که در رأس ان اتفاقا یکی از شخصیتهای محترم و باوقار روحانی قرار دارد بیش از دیگر مسئولان میباشد.
۴_در حالی که رییس جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا با اظهارات سخیف خود تضعییف نظام جمهوری اسلامی ایران را در اولویت برنامه های خود قرار داده است و از سویی همه مسئولان نظام و شخص مقام معظم رهبری همه آحاد جامعه و گروههای سیاسی را به وحدت دعوت میکنند و میفرمایند که : ملت پاسخ این اظهارات و توهین های ترامپ را در روز ۲۲ بهمن خواهند داد، چگونه یک نهاد دولتی و متعلق به نظام به خود جسارت میدهد تا صفوف وحدت ملت را در حساس ترین نقطه کشور یعنی آذربایجان عزیز و تبریز مخدوش نموده و شور و شوق مردم شریف تبریز را که با حضور گسترده تر خود مشت محکمی بر دهان شیطان بزرگ میزنند، به حاشیه کشانده و وحدت شکنی کنند؟ آیا این اقدام مصداق بارز خلاف جهت آب نظام شنا کردن نیست؟ و آیا اینگونه اقدامات در زمانی که بیش از همه نیاز به وحدت و انسجام ملی داریم به صفوف اتحاد ملی آسیب نمی رساند؟ و سلایق مختلف سیاسی را به سمت اختلاف سوق نمیدهد؟
۵ _نوشته اید که : تمامی مطالب منتشره توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در این ویژه نامه در حوزه ی موضوعات تبلیغ و ترویج فرهنگ غنی وقف بوده و …. در این خصوص با توجه به شناختی که از شخصیت دوستانمان در اداره اوقاف داریم نمیخواهیم این عزیزان را با گناه کبیره دروغ خطاب کنیم و چنین میپنداریم که احتمالا اداره اوقاف فقط یک روی این ویژه نامه را که مطالبی در مورد وقف بوده مطالعه فرموده اند و از روی دیگر این ویژه نامه که کلا در استهزاء دولت میباشد مطالعه نکرده اند و یا …. !
۶_ روزنامه ساقی آذربایجان بر اساس رسالت مطبوعاتی خود و بعنوان یک افسر جنگ نرم در عرصه فرهنگی و بر اساس وظیفه دینی در جهت امر به معروف و نهی از منکر اقدام به انتشار این مطلب نموده و انتظار دارد مسئولین محترم اداره اوقاف با الهام از تعالیم ارزشمند دین مبین اسلام در این خصوص نسبت به اصلاح اشتباهات و جلوگیری از تکرار آنها در بخشهایی از زیر مجموعه مدیریتی خود مبادرت نمایند نه اینکه با تهدید رسانه و نوعی فرار به جلو بخواهند اشتباه محرز و به احتمال قوی ناآگاهانه و غیرعمدی خود را توجیه نمایند.قطعا این روزنامه از شکایت احتمالی آن اداره کل و طرح موضوع در مراجع قضایی استقبال مینماید تا یک بار دیگر نسبت به تقویت باور دینی امر به معروف و نهی از منکر با پشتیبانی قانونی در خصوص برخی رفتارهای وحدت شکن در جامعه تاثیرگذار باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز