روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 166
  • 753
  • 1,437,068
پایان تلخ نمایش تبریز ۲۰۱۸

برای اینکه بدانیم چرا موضوعی به نام تبریز ۲۰۱۸ موفق نبود و تنها یک نیم خاطره از آن برای شهروندان تبریز باقی بماند به یک خبر خارجی توجه کنید که از دل آن یقینا  یک اتفاق بزرگ متولد خواهد گردید.

خبرهدف گذاری جذب ۵۰ میلیون گردشگر توسط ترکیه برای سال ۲۰۱۹ ! اعلام کننده این خبر ، بالاترین مسئول حکومتی ترکیه است که بارها و بارها در سخنرانی های عمومی بر لزوم تحقق آن  تاکید نموده است.

اینکه یک کشورمسلمان توانسته در سال گذشته بیش از ۴۰ میلیارد دلار از گردشگری درآمد کسب کند ، الگوی مناسبی می تواند باشد برای کشورهای همجوار که از موقعیت ها و ظرفیت های مشابه هم  برخوردارند. اما در این بین  نحوه ورود مسئولین ارشد ترکیه به این امرهست که وجه تمایز مهمی با کشوری چون ایران را به رخ می کشد.

اینکه چرا در برنامه تبریز ۲۰۱۸ ، نتوانستیم موفق عمل کنیم ، دلیلش را باید درهمین موضوع جستجو کنیم.  اشتباه نکنیم ، تبریز ۲۰۱۸ موضوعی کشوری بود و نه استانی.

موضوع کشوری را دست به دست هم دادیم و تبدیل به موضوعی شهری کردیم وهمین مساله مبنای خطاهای فاحشی شد که در طول دو سال گذشته مکررا خود را نشان داد وعملا تبریز ۲۰۱۸ را به موضوع  طنز تلخ تغییر داد.

مقایسه کنید چند بار رییس جمهور کلمه ای به نام تبریز ۲۰۱۸ را بکار برد. چند بار وزرای خارجه و اقتصاد و.. آن را بر زبان جاری نمودند.

اصلا ببینید رییس جمهور چگونه و چه زمانی برای افتتاح رسمی مراسم به تبریز آمد؟

همین تحویل نگرفتن موضوع توسط بالایی ها ، تراز کار را به قدری پایین آورد که در یکی از جلسات استانداری ، خدابخش رسما اعلام نمود قرار نبود در تبریز ۲۰۱۸ اتفاق خاصی بیفتد و.. !!

مانند مثال گلوله برف ، با پیش رفتن کار، از حجم توجه به موضوع هم کاسته شد تا رویدادی به نام تبریز ۲۰۱۸ مانند بسیاری دیگر از برنامه هایی که می توانست تحولی در استان یا کشورایجاد کند به دست فراموشی سپرده شد و مردم را ناامید تر کرد.

هرچند موضوعات زیادی وجود دارد که میتواند جزو دلایل عدم بهره مندی از فرصتی به نام تبریز ۲۰۱۸ تعریف و تشریح گردد اما به نظر ، مهمترین مساله  در دل همین بی توجهی ها و یا بی تدبیری ها نهفته است چرا که اراده جدی مسئولین امر، شرط لازم و ضروری انتفاع عمومی از برنامه هاست وگرنه ، هر چه برنامه ایده آل و بی خطا هم باشد ، تحت تاثیر بی توجهی ها،راهی جز تباهی منابع عمومی نخواهد پیمود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز