پایان فاز کف‌سازی و پیشرفت ۳۰ درصدی جداره سازی پروژه مغازه‌های سنگی

شهردار منطقه ۴ تبریز از پایان فاز کف‌سازی و همچنین پیشرفت ۳۰ درصدی جداره‌سازی پروژه مغازه‌های سنگی خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۴ کلانشهر تبریز، اکبر امجدی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: پروژه پیاده‌راه داش‌ماغازالار، به عنوان مهم‌ترین طرح گردشگری شهرداری منطقه ۴ در بافت مرکزی شهر مطرح است و با مساعدشدن وضعیت هوا، به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.
وی ادامه داد: پروژه در بخش کف‌سازی به پایان رسیده و به زودی فضاسازی سنتی، ایجاد آبنما و مبلمان متناسب با بافت تاریخی پیاده‌راه، انجام می‌شود.
شهردار منطقه ۴ از پشرفت ۳۰ درصدی پروژه در بخش جداره‌سازی خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت عملیات طراحی و بُرش قطعات نما، این بخش، زمان‌بر بوده و با نظارت سازمان میراث فرهنگی، پیش می‌رود.
وی یادآور شد: با تکمیل این پروژه به طول۲۰۰ متر و عرض ۱۱ متر، شاهد ایجاد یکی از مهم‌ترین بسترهای گردشگری در محدوده مرکزی شهرمان خواهیم بود.
گفتنی است؛ پیشینه تاریخی پیاده‌راه داش‌ ماغازالار به سال ۱۲۵۱ باز می‌گردد. معماری این مسیر، متاثر از طرح‌های تفلیسی و قفقازی است. جداره‌های پیاده‌راه نیز طبق آن‌چه در دانشنامه تاریخ معماری ایران‌شهر آمده، مربوط به دوره قاجار است. از تجربه‌های مهم ورود معماری مدرن به فضای شهری که حال و‌هوای تاریخی مرکز شهر را با الگوهای معماری غربی پیوند داده‌ است. مجموع این عوامل موجب شده، داش‌ماغازالار جلوه‌ای مدرن و متفاوت از سایر محلات قدیمی تبریز داشته و در سال ۱۳۸۷ با شماره ثبت ۲۴۴۰۱ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت شود.
هم چنین رییس اداره حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه چهار از اجرای ۵کیلومتر خط کشی محوری و نصب ۱۰۰تابلو اسامی معابر در فروردین ماه امسال خبر داد.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه چهار تبریز، سیاهی با بیان این خبر افزود: ۵کیلومتر خط کشی محوری که شامل خط کشی ممتد و منقطع است در طول بیست روز گذشته از سال جدید توسط اداره حمل و نقل و ترافیک منطقه چهار با هدف منظم کردن حرکت وسایل نقلیه و عابران پیاده اجرا شده است.
وی اضافه کرد: ۱۰۰تابلو اسامی معابر نیز در سطح حوزه نصب شده است که این اقدام می تواند بخشی از مشکلات شهروندان و همچنین دستگاه های خدمات رسان و امدادرسان را در مواقع ضروری رفع کند..
رییس اداره حمل و نقل و ترافیک منطقه ۴ یادآور شد: در سال گذشته، اکثر برنامه‌های این منطقه، با اولویت خدمات محله‌ای و بهسازی معابر و کوچه‌ها، پیگیری شده و در کنار آن، توجه ویژه‌ای نیز به عناوین شناسنامه‌ای کوچه‌ها و محلات شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از