روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 215
  • 702
  • 1,334,416
پایداری ها و ضرورت ۲ عذرخواهی

منصوریاظهارات آقای حسن عباسی از فعالین سیاسی جبهه پایداری در خصوص دیدار محرمانه حسن روحانی در سال ۶۵ با نمایندگان اسراییل مورد شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری واقع شد و نهایتا ایشان به تحمل ۷ ماه حبس قطعی بابت توهین به رییس جمهور محکوم گردید.
بگذریم از این نکته که چرا حسن عباسی بابت ادعاهای امنیتی این ماجرا تبرئه شده و بابت توهین محکوم شده است .
بهرحال این محکومیت که در نوع خود کم نظیر هم هست موجب بروز یک فضای هیجانی در میان طرفداران پرسر و صدای پایداری شده که چاشنی آن بددهنی و فحاشی علیه قوه قضاییه بود.
فارغ از اینکه گفتمان معرفتی این دوستان تا چه اندازه اجازه اتخاذ یک رویکرد عمیق برای مواجهه با پدیده های سیاسی را به آنها میدهد، مایلم ۲ ضرورت عذرخواهی را به فعالین این جبهه یاد آوری کنم.
۱ – نخستین عذرخواهی این دوستان باید بابت دگم اندیشی های چند دهه ای شان باشد. بسیاری از پایداری چی ها، با این پیش فرض که چون رییس قوه قضاییه منصوب رهبری است،بنابراین نقد این قوه نقد رهبری محسوب و درواقع برنامه ای برای تضعیف جایگاه ولی فقیه است. چه محکومان سیاسی ای که در این محمل ، بارها و بارها مورد شماتت جبهه پایداری یا حزب اللهی های سابق قرار گرفته است.
۲ – در دهه ۹۰ مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که نقد رهبری دشمنی با ولی فقیه محسوب نمیشود و بالاتر از آن، در اسفند ۹۶ صراحتا تاکید کردند که خود ایشان بعضا به عملکرد برخی از دستگاههای زیرمجموعه خود نقد دارند و…
اما این دوستان طبق معمول این گرادهی مهم و استراتژیک رهبری را مجددا با تعارفات بیجا، لوث کردند .آنها که خودی هم محسوب میگردند می توانستند با غنیمت شمردن زمان و مکان،با تکیه بر نقد منصفانه کمک سازنده مهمی برای قوه قضاییه باشند اما آن فرصت را هم از دست دادند.
ولی به محض اینکه یکی از بین خودشان بخاطر اشتباهاتش در دستگاه قضایی محکوم شد، شروع به بددهنی و افترا علیه قوه قضاییه نمودند. این بارهم یک برخورد سطحی و حاشیه ای با یک ماجرا.
حتی برای اینکه این انتقاد دوستان پایداری جدی گرفته شود ، یقینا ابتدا باید بابت ۲ اشتباه مذکور قبلی خود عذرخواهی نمایند تا توجیه منطقی لازم برای نقدها و نه توهین های اخیرشان فراهم گردد.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز