روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 190
  • 1,596
  • 1,022,235
پای بندی مسئولان به قانون اشتغال ۳ درصد تنها خواسته نابینایان

خبرنگاران رسانه های گروهی آذربایجان شرقی به مناسبت روز جهانی عصای سفید با مسئولان موسسه نابینایان بصیر تبریز دیدار کرده و در جریان مشکلات آنها قرار گرفتند.
مدیرعامل موسسه نابینایان تبریز در این جلسه، شناسایی نابینایان، تامین نیازهای آموزشی و کمک آموزشی نابینایان، تامین نیازهای توانبخشی نابینایان و تامین بستر اشتغال و استقلال جامعه نابینایان تبریز را از جمله اهداف این موسسه قلمداد کرد.
“مهدی رفعتی” افزود: در روستاهای دورافتاده تبریز نیز شهروندان نابینا شناسایی شده اند تا در مناطق شهری و برخوردار از امکانات بهینه مستقر شده و از خدمات بهره مند گردند.در بخش آموزشی نیز تمام دوره های آموزشی برای نابینایان عزیز برگزار می گردد تا آنها بتوانند از خدمات شهروندی، نهایت استفاده را به عمل آورند.اما متاسفانه مسئولان استان با بهانه های واهی از به کارگیری بخشی از نابینایان طفره می روند که آن را ناشی از دیجیتالی شدن تلفنخانه های ادارات و دستگاه های اجرایی می دانند که جای تعجب دارد زیرا این نوع جملات و توجیه ها برای اولین بار در شهر تبریز به گوش می رسد!قانون ۳ درصد استخدام نابینایان باید در سطح استان و کشور مورد اجرا قرار گیرد زیرا این امر حق قشر نابیناست که از حق شهروندی خود بهره مند گردند.
رفعتی با اشاره به اینکه از لحاظ اصلاح معابر شهری، اقداماتی از قبیل کف پوش های حسی و غیره انجام شده است اما کافی نبوده و باید اصلاحات بیشتری در این خصوص صورت گیرد اظهار کرد: به جهت مطابقت کنواسیون ها و معاهده های جهانی نباید تنها به مناسبسازیهای سطحی و گذرا اکتفا نمود و چه خوب است تا این امر از طریق کارشناسان امر صورت گیرد.
به گفته وی، در سطح شهر تبریز حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نفر نابینا وجود دارد که باید خدمات بهینه بهزیستی شامل آنها شود کمااینکه تنها حدود ۷۵۰ نفر آنها عضو این تشکل هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز