روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 279
  • 702
  • 1,334,480
پتروشیمی و پالایشگاه تاکنون عوارض آلایندگی پرداخت نکرده اند

شهردار تبریز در صحن شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در صورتیکه اداره کل حفاظت محیط زیست آلاینده بودن صنایع را تایید کند، شهرداری می تواند از آنها عوارض آلایندگی بگیرد.
به گزارش شهریار، شهردار تبریز در صحن شورای اسلامی شهر تبریز که به بررسی اقدامات انجام یافته توسط اداره کل محیط زیست برای کاهش آلودگی هوای تبریز اختصاص داشت، گفت: هزینه مجموعه های آلاینده را شهروندان تبریز پرداخت می کنند و این درست نیست. او افزود: عوارض آلایندگی برای این است که شهرداری در حوزه هایی مانند توسعه فضای سبز هزینه کند تا اثر این آلودگی ها کاهش یابد. ایرج شهین باهر تصریح کرد: متاسفانه تاکنون دو مجموعه پتروشیمی و پالایشگاه عوارض آلایندگی را پرداخت نکرده اند.
او با بیان اینکه دلیل عدم پرداخت عوارض آلایندگی از طرف این دو مجموعه عدم تایید آلاینده بودن آنها از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست است تصریح کرد: در صورتیکه این اتفاق رخ دهد شهرداری می تواند یک درصد فروش این مجموعه ها را به عنوان عوارض آلایندگی اخذ کند و آن را در توسعه فضای سبز هزینه کند. شهردار تبریز ادامه داد: اگر اداره کل حفاظت از سخنانش در این جلسه عقب نشینی نکند و آلاینده بودن پالایشگاه و پتروشیمی را تایید کند شهرداری می تواند عوارضی معاول ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان از این دو مجموعه اخذ کند.
شهردار تبریز تاکید کرد: اگر بتوانیم این عوارض را بگیریم به شهروندان تبریز وعده می دهیم در طول دو سال می توانیم کمربند سبز شهر تبریز را تکمیل کنیم.
عباس نژاد معاون اداره کل حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه گفت: برخی صنایع مانند پتروشیمی و پالایشگاه آلاینده هستند و نیازی به تایید یا عدم تایید سازمان حفاظت محیط زیست وجود ندارد.
در پایان بررسی مجموعه عملکرد اداره کل حفاظت محیط زیست مقرر شد نحوه اخذ عوارض از دو مجموعه پتروشیمی و پالایشگاه در جلسه ای میان معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تبریز و مسئولین اداره کل حفاظت محیط زیست بررسی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز