روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,018
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,230
پدافند فرهنگی در حوزه جنگ نرم باید تقویت شود

سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پدافند فرهنگی در حوزه جنگ نرم باید تقویت شود

سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پدافند فرهنگی در حوزه جنگ نرم برای مقابله با تهدیدات دشمنان باید تقویت شود.

سید عباس صالحی روز شنبه در همایش «پدافند غیرعامل با رویکرد فرهنگی» افزود: پدافند غیرعامل یعنی آمادگی داشتن در برابر هر گونه تهدید از سوی دشمنان، و بر این اساس باید زیرساخت های فرهنگی اعم از مفاهیم تاریخی و سرمایه ای و انسانی را که از منابع مهم زیرساخت های فرهنگی هستند، حفاظت کرد.
وی گفت: پدافند فرهنگی در مقابل جنگ نرم واقع شده و تنوع شبکه ایی در جنگ نرم بدنبال تخریب مفاهیم و هویت تاریخی فرهنگی ملت ها است.
صالحی ادامه داد: حوزه پدافند کشور در مقابله با جنگ نرم دشمنان بسیار فعال است و پدافند فرهنگی در حوزه جنگ نرم در حوزه های دین، دانش، رسانه و فضای مجازی، هنر و ادبیات و سبک زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است.
سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پدافند غیرعامل در معرض تهدید بودن یا ترسیدن نیست بلکه به معنای آماده بودن است، تهدیدات نظامی، اقتصادی، سایبری و فرهنگی در نقش پدافند غیرعامل به خصوص در حوزه فرهنگ باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: پدافند غیرعامل در کشورها طی دهه اخیر با ادبیات خاصی بیان شده و اکنون نیازمند آن هستم با ادبیات سازی و گسترش مفاهیم نسبت به بیان پدافند غیرعامل و تحقق اهداف آن تلاش کنیم.
سرپرست وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: سازمان پدافند غیرعامل از سال ۸۶ تاکنون فعالیت های خوبی انجام داده است.
صالحی افزود: امروز دانش بشری در حوزه فرهنگسازی به قدری زیاد شده که برآیند آنها در اختیار جنگ نرم قرار دارد، از این رو لازم است پدافند فرهنگی در حوزه جنگ نرم برای مقابله با تهدیدات دشمنان تقویت شود.
همایش «پدافند غیرعامل با رویکرد فرهنگی» با حضور سردار علی اصغر زارعی جانشین ریس سازمان پدافند غیرعامل و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان و مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن سینمایی این وزارتخانه برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز