روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۱/۱۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 176
  • 501
  • 1,256,108
پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها چشم انتظارند

تخم مرغ رنگی مادر بزرگ ها

تحویل سال در کنار پدربزرگ و مادربزرگ حال و هوای دیگری دارد، به ویژه اگر با تخم مرغ های رنگی مادربزرگ همراه باشد صفای خاصی دارد.
تحویل سال در خانه مادربزرگ و پدربزرگ، انگار حال و هوای دیگری دارد، ماهی‌های حوض آبی رنگ حیاط خانه آنها با جنب و جوش بیشتری به استقبال بهار می‌روند.
ماهی‌های درون حوض هم به مهربانی دست‌های مادربزرگ عادت کرده‌اند، وقتی مادربزرگ دست‌هایش را زیر آب حوض می‌برد، ماهی‌ها دور دستانش جمع شده و به آنها بوسه می‌زنند.
خانواده‌های ایرانی در اولین دقایق سال جدید، با حضور در منزل پدرها و مادرها و پدربزرگ‌ها مادربزرگ‌ها، اولین تبریک‌ها را نثار آنها می‌کنند، نوه‌ها با جمع شدن دور پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها منتظر هستند تا آنها لای قرآن را باز کرده و عیدی‌های متبرک را به آنها بدهند.
چشم‌های مادربزرگ همیشه منتظر است، حتی اگر کم سو شده باشد، او لحظه شماری می‌کند تا نوه‌ها و فرزندانش دور هم جمع شده و کودکان با شیطنت‌هایشان همه جا را به هم بریزند و صدا به صدا نرسد با اینکه گوش‌هایش دیگر کمتر می‌شنود.
وقتی چشمان مادربزرگی به در دوخته می‌شود یعنی منتظر است؛ منتظر صدایی که از زنگ در بشنود و لحظه‌ای که در باز شده و هلهله ای در حیاط خانه به پا شود.
عید نوروز بهترین فرصت برای تازه کردن یاد و خاطره گذشته هاست، به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها سر بزنیم، یادمان نرود دستان پدربزرگ و مادربزرگ همیشه اولین دستی بود که برای عیدی دادن باز می‌شد؛ آن روزها دستانمان کوچک بود و عیدی آنها دستانمان را پر می‌کرد؛ به تدریج، دستانمان بزرگ شد اما باید در قلبمان برای آن‌هایی جایی داشته باشیم.
همیشه عیدی نوه‌های بزرگ‌تر بیشتر بود، در آن حال و هوای کودکی منتظر این بودیم بزرگ شویم و عیدی‌هایمان بیشتر شود، اما نمی‌دانستیم که هرچه بزرگ‌تر می شویم، ذوق و شوقمان برای گرفتن عیدی کمتر می‌شود.
پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها حتی اگر در این سنین پیری، عیدی هم به ما ندهند، همان نگاه معصومانه و دعای خیرشان، بهترین عیدی است، یادمان باشد اگر تمام عیدی‌های دوران کودکی مان را هم بدهیم، دیگر آن شوق و چشم انتظاری کودکانه برای گرفتن عیدی برنمی گردد.
اما در این بین، سری هم به خانه سالمندان بزنیم، خانه‌هایی که مأمن پدران و مادرانی است که ملتمس حتی یک نگاه هستند، اگر آنها فرزندانی ندارند و یا فرزندانی دارند که یادشان رفته پدر و مادری دارند، ما در ایام عید، نقش فرزندان را برای آنها بازی کنیم، جای دوری نمی رود…

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز