روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 639
  • 1,435,156
پدیده سالمندی به یک مسئله جدی تبدیل می‌شود

مدیرعامل بنیاد فرزانگان گفت: برآوردها نشان می‌دهد که در دو سال آینده پدیده سالمندی در استان، یک مسئله جدی خواهد بود.
محمد بهلولی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه بنیاد فرزانگان سالمندان استان آذربایجان شرقی به همت نمایندگان منتخب دستگاه‌های دولتی و غیردولتی عضو شورای سالمندان استان راه‌اندازی شد اظهار داشت: این مرکز آذرماه سال ۹۳ رسما فعالیت خود را در راستای ارتقای منزلت سالمندان آغاز کرد.
وی بیان کرد: بنیاد فرزانگان در تلاش است با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود استان، جلب مشارکت سالمندان و تلاش در زمینه توانمند سازی آنها موجبات ارتقا سطح سلامت جسمی روانی و اجتماعی سالمندان استان را فراهم نموده و از این رهگذر موجبات زندگی شاد، فعال، پویا و سالم را برای آنان ترسیم نماید.
محمد بهلولی در مورد اهداف بنیاد فرزانگان سالمندان اذعان کرد: تکریم شان و جایگاه سالمندان، استفاده از تجارب علمی و عملی سالمندان در جهت شاخص‌های عمومی جامعه، تشویق مشارکت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و توسعه‌ای سالمندان از طریق تسهیل تعامل همه جانبه آنان با خانواده و جامعه محلی، اجرای برنامه‌های اجتماع محور و محله محور به منظور توانمند سازی سالمندان از اهداف این مرکز است.
وی در مورد دیگر اهداف بنیاد فرزانگان تاکید کرد: تلاش در جهت افزایش فعالیت‌های گروهی اجتماعی-مذهبی، شرکت در تورهای زیارتی و سیاحتی سالمندان، تلاش در زمینه بستر سازی مناسب در جامعه برای ارائه خدمات به سالمندان آسیب پذیر و… از دیگر اهداف فرزانگان است.
مدیرعامل بنیاد فرزانگان تشریح کرد: برآوردها نشان می‌دهد که در دو سال آینده پدیده سالمندی در استان، یک مسئله جدی خواهد بود هرچند دستگاه‌های اجرائی و نهادهای مسئول و مرتبط با سالمندان در مورد وظایف جاری و اعتبارات تخصیص یافته اقداماتی در زمینه حمایت از سالمندان انجام می‌دهند.
مدیرعامل بنیاد فرزانگان گفت: این اقدامات انجام شده کافی به نظر نمی‌رسد چرا که حل مسئله سالمندی نیازمند مسئولیت پذیری و همکاری همه دستگاه‌های اجرائی، نهادهای عمومی، خرد جمعی و مشارکت سالمندان استان است.
بهلولی در مورد اقدامات بنیاد فرزانگان سالمندان استان تشریح کرد : اجرای طرح توانمند سازی زنان سالمند در تبریز به تعداد ۴ هزار نفر با همکاری دپارتمان طب سالمندی دانشکده علوم پزشکی، اجرای طرح توانمند سازی ۵۰ نفر سالمند معلول جسمی و حرکتی در طول یکسال، اجرای طرح آموزش سالمندان برای ۴۵۰ نفر سالمند مرد و زن، برگزاری مسابقات ورزشی، راهپیمایی خانواده سالمندان به مناسبت‌های مختلف و برگزاری کلاس‌های آموزش کامپیوتر از جمله اقدامات ارتقای منزلت سالمندان آذربایجان شرقی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز