روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 412
  • 798
  • 1,333,911
پرداخت انعام و قرارداد سفید امضا باید از بازار کار خارج شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز با پدیده‌هایی مانند قرارداد سفید امضا و همچنین انعام به جای دست مزد روبرو هستیم که هر چه زود‌تر با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.
علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفت: امروز ارتباط بین کارگر و کارفرما نسبت به زمانی که قوانین حوزه روابط کار در حال تنظیم شدن بود، بسیار متفاوت شده است و اکنون در مقایسه با آن زمان با پیچیدگی‌هایی در روابط کار مواجه هستیم.
او ادامه داد: در بازار کار ایران تنها در حوزه امنیت شغلی کارگر و امنیت سرمایه‌گذار روبرو نیستیم بلکه باید به وضعیت تعداد زیادی از متقاضیان کار نیز توجه کنیم.
ربیعی ادامه داد: فناوری‌های روز قدرت چانه‌زنی نیروی کار را کاهش داده و در همه جای جهان باعث پیچیده‌تر شدن روابط کار شده است. ما در آینده در این حوزه دچار مشکلاتی خواهیم شد. برای مقابله با غافلگیری و شوک‌های احتمالی در چهار سال اول دولت تدبیر و امید برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌ایم تا در آینده در مسیر استقرار امنیت شغلی در بازار کار پیش برویم.
ربیعی با اشاره به بکارگیری روش “المان ایر” خاطرنشان کرد: برای اولین در ایران با روش المان ایر مسائل پیش روی حوزه کارگری را تحلیل دقیقی انجام داده‌ایم تا به نتایج مطلوبی نیز دست یابیم. مسایلی مانند افزایش سهم زنان در بازار کار، سهم نیروهای کار در بخش کارگاه‌ها و… با چنین روش‌هایی می‌توانیم در آینده نزدیک به امنیت شغلی دست پیدا کنیم.
وی با انتقاد از وضعیت حاشیه‌نشینی بیان کرد: در داخل کشور نسبت به سال‌های گذشته نوع مهاجرت تغییر پیدا کرده است. در گذشته مردم از روستا‌ها برای فعالیت در پروژه‌های راهسازی راه‌آهن، سدسازی، خودروسازی و… به شهر‌ها می‌آمدند ولی اکنون مردم روستا‌ها به حاشیه شهر‌ها مهاجرت می‌کنند.
وی در همین خصوص ادامه داد: ما باید برای حاشیه‌نشینان شهری در روستاهای خودشان و محل زندگی ایجاد اشتغال کنیم.
ربیعی افزود: بر اثر رکود مزمن در ۱۰ سال اخیر؛ مشکلاتی برای حوزه کار و گارگر به وجود آمد و باعث شد کارگران از ترس بیکار شدن ریسک پذیری خود را از دست بدهند و با تلاش تنها شغل خود را حفظ کنند.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به افزایش دستمزد‌ها گفت: افزایش دستمزد‌ها باید بیش از نرخ تورم باشد. این افزایش باتوجه به نرخ تورم باید سال‌های سال ادامه داشته باشد تا کارگران بتوانند از نظر معیشتی به وضعیت خوبی دست پیدا کنند.
ربیعی به مشکلات پیش روی برخی از نیروهای کار اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی خبر‌ها حاکی از آن است که طیفی از کارگران امروز تنها با انعام زندگی خود را می‌چرخانند که باید به شدت از این نوع رفتار‌ها جلوگیری کرد مسائلی مانند دریافت انعام به‌جای دستمزد و کار با قرارداد سفید امضا باید هرچه زود‌تر از فضای کار و کارگر ایران خارج شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز