روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
پرداخت تسهیلات ۵۶۰ طرح اشتغال روستایی در آذربایجان شرقی

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: تا زمان حاضر ۱۷۵ میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان برای اجرای ۵۶۰ طرح اشتغال روستایی در استان پرداخت شده است.
تقی کرمی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی در استان ابلاغ شده است، گفت: ۲۴۳ میلیارد و ۴۶۱ میلیون تومان برای ۶۴۳ طرح مصوب شده که ۶۱ درصد بیش از سهمیه استان است.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات ۵۸۵ طرح اشتغال روستایی به میزان ۲۰۹ میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان عقد قرار داده شده است، گفت: تا زمان حاضر ۱۷۵ میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان ۵۶۰ طرح برای پرداخت شده است که ۱۴ درصد مازاد بر سهیمه استان است.
کرمی با بیان اینکه بانک ها بیش از اعتبار اختصاص یافته برای تسهیلات اشتغال روستایی در استان پرداخت کرده اند و در واقع از منابع مالی خود به این بخش اختصاص داده اند، انتقاد عده ای از همراهی نکردن بانک ها را با این طرح اشتغال زایی بی اساس دانست .
تقی کرمی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال روستایی برای طرح های خاصی پرداخت می شود و به عنوان نمونه شامل دامداریهای سنتی نمی شود، سخت گیری برخی بانک ها را در راستای مقررات بانکی و به واسطه تضمین بازپرداخت تسهیلات عنوان کرد.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با اعلام اینکه کل سهمیه استان از تسهیلات اشتغال روستایی ۴۳۲ میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: ۶۳۴ میلیارد تومان طرح اشتغال روستایی تصویب و به بانک های عامل ارسال شده است.
تسهیلات اشتغال در مناطق روستایی و عشایری مرزی با نرخ سود چهار درصد، در مناطق روستایی و عشایری معمولی ۶ درصد و در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر با نرخ سود ۱۰ درصد توزیع می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز