روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
پرداخت مطالبات معلمان حق التدریس به چالش تبدیل شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ماه‌های گذشته تلاش‌ های خوبی برای پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدریس انجام شده اما باید اذعان کرد که به دلیل کسری بودجه آموزش و پرورش روند تاخیر در پرداخت ها همیشه ادامه داشته و به چالش تبدیل شده است.
فریده اولاد قباد با اشاره به اینکه ضعف نظام رفاهی مانند پرداخت مطالبات در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد، اظهار داشت: انتظار می‌رود دولت نگاه ویژه‌ای به عرصه تعلیم و تربیت داشته باشد تا دیگر شاهد بروز مشکلاتی مانند پرداخت نشدن مطالبات معلمان حق‌التدریس نباشیم.
وی یادآورشد: نباید از یاد برد که بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۶ به میزان ۳۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده و این در حالیست که مجدد شاهد کسری بودجه حدود پنج هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.اولاد قباد ضمن یادآوری اینکه برای نخستین بار با تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند مشخصی در لایحه بودجه ۹۶ به تصویب رسید که بر اساس آن مسئولان موظف به پرداخت ماهانه حقوق معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و قراردادی‌ها هستند، خاطر نشان کرد: تخصیص نیافتن اعتبارات لازم در هر سال به آموزش و پرورش مشکلات متعددی را برای معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و غیره ایجاد کرده است.
اکنون حدود ۱۴ میلیون دانش آموز در کل کشور به تحصیل اشتغال دارند و ۹۰۰ هزار کارمند در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار هستند که بیشتر آنها را معلمان تشکیل می دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز