روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 149
  • 817
  • 1,357,305
پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال یارانه به مطبوعات

مدیرکل مطبوعات و رسانه‌ های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال یارانه در شش ماه دوم امسال به مطبوعات کشور پرداخت شده است.
حسن محرابی در نشست خبری در محل برگزاری سومین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان کرمان افزود: مشکلات رسانه ها و مطبوعات باید با مشارکت خود اصحاب رسانه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حل شود.
وی با بیان اینکه صنف مطبوعات تقویت شده است، گفت: این کار در قالب انجمن های صنفی و خانه مطبوعات در حال انجام است.
مدیرکل مطبوعات و رسانه‌ های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: در دوره جدید فعالیت معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه به هیچ نشریه دولتی مجوز داده نشده است اگرچه صدور مجوز نشریه برای افرادی که شغل دولتی داشته باشند، منع قانونی ندارد. وی با اشاره به بحث های مطرح شده در رابطه با مشکلات سامانه خبرنگاری گفت: این سامانه در بحث بارگذاری مدارک و مشخصات شفاف عمل می کند و مشکلات فنی احتمالی با کمک کارشناسان برطرف می شود.تفاهمنامه ای با مشارکت مدیران مسئول در جهت حل و پیگیری مشکلات بیمه اصحاب رسانه و مطبوعات شکل گرفته و کارگروه مسائل مالیات نیز در حال تشکیل است.آیین نامه تبلیغات و آگهی نیز برای مطبوعات و رسانه ها تدوین و ابلاغ شده است.وی با اشاره به فعالیت پایگاه های خبری گفت: امسال بر اساس رتبه بندی پایگاه های خبری بودجه یارانه ای به این پایگاه ها پرداخت شده است.
مدیرکل مطبوعات و رسانه های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در باره برخی مشکلات خبرنگاران گفت: با اقداماتی نظیر صدور کارت خبرنگاری و بیمه، حمایت هایی در رابطه با این قشر زخمتکش از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این نشست گفت: همدلی و وفاق خوبی بین نشریات و رسانه های استان وجود دارد و علیرغم همه مشکلات در رابطه با کار رسانه ای، مطبوعات استان به فعالیت مشغول هستند.
محمدرضا علیزاده افزود: حدود ۳۲۰ نشریه، نمایندگی خبرگزاری و پایگاه خبری در استان کرمان مشغول به فعالیت هستند که از حیث کمیت جایگاه ویژه ای داریم.معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بحث های آموزش و شفاف سازی یارانه مطبوعات اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز